-0.6 C
Sungurlu
08/06/2023
Sungurlu HaberleriGündemSUNGURLU’YA YATIRIM YAĞMAYA BAŞLADI

SUNGURLU’YA YATIRIM YAĞMAYA BAŞLADI

- Google Reklamı -

Sungurlu Organize Sanayi Bölgesi (OSB), yatırım yapmak isteyen iş insanlarının cazibe merkezi oldu.

AHLATCI, SUNGURLU OSB’NİN ÖNÜNÜ AÇTI

Ahlatcı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ahlatcı’nın Barut ve Fişek Fabrikalarını Sungurlu OSB’de yapma kararının ardından ilçeye adeta yatırım yağmaya başladı.

Bugüne kadar ilçeye yatırım yapma kararı alan şirket ve firmalar ise şöyle sıralandı: “Ahlatcı Holding / Barut ve Fişek Fabrikası, Çavuşoğulları Şirketler Grubu / Bakliyat İşleme ve Paketleme Tesisi, Başer Makine / Güneş Enerji Panelleri Fabrikası, Ayder Alüminyum / Alüminyum Profil Fabrikası, SEVGİSUN Mantı Üretimi Ltd. Şti. / Mantı Üretim Tesisi, Med Gıda / Meyve ve Sebze Kurutma Tesisi.

Sungurlu Organize Sanayi Bölgesi (OSB), yatırım yapmak isteyen iş insanlarının cazibe merkezi oldu. | Sungurlu Haberleri

ŞAHİNER: HER TÜRLÜ DESTEĞE HAZIRIZ

- Advertisement -

15 yıl Sungurlu Sanayi ve Ticaret Odası Başkanlığı yapan ve Sungurlu Organize Sanayi Bölgesi’nin yıllarca çözülemeyen sorunlarını ikili ilişkilerle çözerek OSB’ye büyük katkılar sağlayan Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, yatırımcı iş insanlarına seslenerek, “Her türlü desteğe hazırız” dedi.

Sungurlu Organize Sanayi Bölgesi (OSB), yatırım yapmak isteyen iş insanlarının cazibe merkezi oldu. | Sungurlu Haberleri

Başkan Şahiner, Sungurlu Organize Sanayi Bölgesine yatırım yapacak olan sanayicilere belediye olarak her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirtti.“Bacası tüten her bir fabrika, maddi kazanç sağladığı gibi bir yandan da yarınlarımızı şekillendirecek” diyen Şahiner, gençlerin yarınlara umutla bakması açısından Sungurlu OSB’nin önemine dikkat çekti.

Başkan Şahiner, Sungurlu’nun işsizlik nedeni ile yıllar içerisinde sürekli göç verdiğini ifade ederek, “251 bin Sungurlulu memleketinden kopmuş aş, iş derdine gurbete göçmüş. Bu duruma artık bir son vermemiz gerekiyor. Sungurlu’nun istihdama ihtiyacı var. Göreve geldiğim günden beri bunun mücadelesini veriyorum. Konum itibariyle adeta Türkiye’nin bölgeler arası bağlantı noktası olan ilçemiz siyasi çatışmalar yüzünden hep arka planda kalıyor. Bu durumu tersine çevirmek Sungurlu’yu ve Sungurlu’nun çocuklarını hakkettiği seviyeye getirmek için gerekirse ömür tüketiriz. Bu nedenle çağrımdır. Tüm sanayici, iş insanlarımıza sesleniyorum. Sungurlu OSB’ye yatırım yapmak isteyen, istihdama katkıda bulunacak, Sungurlu’nun önünü açacak herkese açık çek veriyorum. Her türlü desteği belediye olarak sağlayacağım” şeklinde konuştu.

[td_block_social_counter custom_title="Takip Edin" facebook="sungurlutelevizyonu" twitter="sungurlu_tv" youtube="channel/UC9UZAQXAsc2Nt7fu0E2B6XQ" instagram="sungurlu_tv" open_in_new_window="y" social_rel="" manual_count_instagram="10683" manual_count_facebook="20356"]
TRY - Türk Lirası
USD
23,2478
EUR
24,8722
GBP
28,9098
RUB
0,2835
CNY
3,2607
JPY
0,1659

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu