-0.6 C
Sungurlu
03/06/2023
Sungurlu HaberleriEkonomiSUNGURLU'NUN TEK YETKİLİ KUYUMCUSU ; KUZEY KUYUMCULUK…

SUNGURLU’NUN TEK YETKİLİ KUYUMCUSU ; KUZEY KUYUMCULUK…

Kuzey Kuyumculuk, Türkiye Merkez Bankası onaylı Altın Toplama Merkezi (ATOM) Sungurlu yetkili kuyumcusu oldu.

- Google Reklamı -

Kuzey Kuyumculuk, Türkiye Merkez Bankası onaylı Altın Toplama Merkezi (ATOM) Sungurlu yetkili kuyumcusu oldu.

ATOM NEDİR?

Ahlatcı Altın Toplama Tasarrufu Modeli (ATOM), Ahlatcı Metal Rafineri A.Ş tarafından, yastık altındaki altınların Türkiye’de faaliyet gösteren Yetkili Kuyum İşletmeleri vasıtasıyla toplanarak T.C. Merkez Bankası’na gönderilmesi için hazırlanmış alt yapıdır. Sisteme kaydolan vatandaşların altınları, anlaşmalı kuyumcular aracılığıyla ATOM üzerinden kendi istedikleri banka üzerinden altın koruma hesabı açılarak Merkez Bankası’na teslim edilir. Vatandaşların; her türlü işlenmiş altın, ziynet, hurda ve muhtelif altınlarını hiçbir değer kaybına uğramadan bu ekosisteme dahil edilebilir ve istedikleri zaman teslim ettikleri altınlarını geri alabilir.

Bu sistemle vatandaşların yastık altında tuttukları altınları, altın tasarruf ekosistemine dahil edilerek ilk günden başlayan kazanç elde etmesi amaçlanmaktadır. Ayrıca altın tasarruf ekosistemine dahil edilen altınlar aracığıyla da ülke ekonomisinin de hareketlendirilmesi hedeflenmektedir.

- Advertisement -

Proje ile altın tasarruflarının ekonomiye kazandırılması için önem arz eden hurda altın değerleme sisteminin işlerliğinin ve sürdürülebilirliğinin güven içerisinde sağlanabilmesi amaçlanmaktadır.

Sistem dahilinde vatandaşın kazanç kaybı olmaması için altınlar, resmî gazetede yayınlanan BDDK tarafından belirlenmiş olan hurda altın değerlemesinde kullanılacak asgari milyemlerden değil, piyasanın esas milyemi denen yüksek milyemlerden alınmaktadır. Bu sayede ATOM vatandaşı koruyacak en yüksek milyemden değerleme yapıldığı için tasarruf sahibine 1 kilogramda 20 gram daha fazla kazanç sağlanacaktır.

KUZEY KUYUMCU, SUNGURLU’DA TEK YETKİLİ KUYUMCU OLDU

Kuzey Kuyumcusu sahibi Uğur Kuzey, sistem sayesinde Sungurlu halkına kazandırmaya devam edeceklerini söyleyerek, sistem hakkında detaylı bilgi almak isteyen vatandaşların, Altıncılar Arastasında bulunan Kuzey Kuyumculuğa gelmelerini yada 0532 381 55 54 telefon numarasından arayıp bilgi alabileceklerini ifade etti.

[td_block_social_counter custom_title="Takip Edin" facebook="sungurlutelevizyonu" twitter="sungurlu_tv" youtube="channel/UC9UZAQXAsc2Nt7fu0E2B6XQ" instagram="sungurlu_tv" open_in_new_window="y" social_rel="" manual_count_instagram="10683" manual_count_facebook="20356"]
TRY - Türk Lirası
USD
20,9609
EUR
22,4818
GBP
26,0984
RUB
0,2594
CNY
2,9585
JPY
0,1498

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu