Sungurlu Televizyonu | Sungurlu TV | Sungurlu Haber
Image default
Gündem

Sungurlu’nun İlk Kadın Belediye Başkan Yardımcısı

Belediye Başkan Yardımcısı Sarıyüce, Çorum tarihinin ilk kadın Belediye Başkan yardımcısı oldu.

Başkan yardımcısı Sakine Sarıyüce, “Sungurlumuz için çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz.Bizlere emanet edilen bu görevi layıkıyla yerine getireceğiz. Vatandaş odaklı belediyecilik anlayışımızla her konuda öncü ve çalışkan bir belediye olmaya gayret edeceğiz . Bizleri bu göreve layık gören Belediye Başkanımız Sayın Abdulkadir Şahiner’e teşekkür ediyorum. “dedi.

Türk kadınının toplumda daha çok yer alması gerektiğine dikkat çeken Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, “Hayatın her alanında olması gereken kadınlar, siyasette de etkin rollerde bulunması gerekiyor. Günümüzde ülkelerin gelişmişlik düzeyi, kadın haklarının uygulanmasında ve toplumda edindikleri rollerle belirlenmektedir. Çağdaş, modern ve özgürlükler ülkesi olmanın en önemli şartlarından birisi kadının toplumda hak ettiği yeri almasıdır. Sungurlu Belediyesi olarak her zaman bunun farkında örnek hizmetlerde ve çalışmalarda bulunduk. Sakine Hanım, yeni göreviyle belediyemize ve Sungurlu’muza çok önemli hizmetlerde bulunacaktır. Belediyemize ve Sungurlu’muza hayırlı olsun.” dedi.

İlgili İçerikler

Kızılova, ” Öğretmenlik, bu ülkeye ve yeni nesillere adanmış bir hayatı da ifade etmektedir”

Safa Özhazinedar

Özkan, ” 30 Ağustos Türk Ulusunun Yeniden Dirilişidir. “

Safa Özhazinedar

Başkan Şahiner’den Miraç Kandili Mesajı

Safa Özhazinedar

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kudüs Konusunu Papa ile Görüşeceğim

Safa Özhazinedar

İş Adamının Bağışladığı MR Cihazı Hizmete Girdi

Safa Özhazinedar

Kelepircioğlu, ” Miraç Kandili inanç ve kültür dünyasında vazgeçilmez bir öneme sahiptir”

Safa Özhazinedar

Yorum Bırak

Kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için detaylara göz atın. Onayla Detaylar