-0.6 C
Sungurlu
26/09/2023
Sungurlu HaberleriEğitimSungurlulu Gençler Tiyatro Yarışmasında Bizde Varız Dedi

Sungurlulu Gençler Tiyatro Yarışmasında Bizde Varız Dedi

- Google Reklamı -

Gençlik Merkezleri, gençlerin serbest zamanlarında ilgi, ihtiyaç ve beklentilerini karşılayacak bilimsel, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetler düzenleyerek, gençlerin bedensel ve zihinsel gelişimlerini sağlayabilecekleri, zararlı alışkanlıklardan korunabilecekleri zemini hazırlayarak, akranlarıyla kaynaşmalarını, sevgi, saygı hoşgörü, nezaket gibi değerleri benimsemelerini sağlamak için çalışmalarına deva ediyor.
Bu gaye ile yola çıkan Gençlik ve Spor Bakanlığının ülke genelinde gençlere yönelik tertiplemiş olduğu Gençlik Merkezleri arası yarışmalardan birisi olan Tiyatro yarışmasına Sungurlu Gençlik Merkezi olarak iki Tiyatro ekibiyle iştirak etti. Çorum Buhara Kültür Merkezinde birbirinden güzel Tiyatro gösterimleri eşliğinde kıyasıya rekabetle geçen yarışma renkli kareler ortaya çıkarken, Sungurlu ekiplerimizden bir tanesinin az farkla 2. diğer gurubumuzun 4. olmasıyla neticelenmiştir.

Gençlerimizin bu tür sanatsal faaliyetlerde bulunmasının, sanatın hayatımıza katacağı artılar ve olumlu etkilerine değinen, hayatın sanat alanında da gençlerimizin kendilerini yetiştirmelerinin gerekliliklerinden bahseden Sungurlu Gençlik Merkezi Müdürü M. Esat Buğdaylı, gençlerimizi ayrı ayrı tebrik ederek organizasyonda emeği geçen Gençlik Merkezi personeline, Sungurlu Fen Lisesi Müdürü Ahmet Yandım ve Edebiyat Öğretmeni Harun Bitigiç’e emeklerinden ve desteklerinden dolayı teşekkür etti.

TRY - Türk Lirası
USD
27,2149
EUR
28,8153
GBP
33,2067
RUB
0,2830
CNY
3,7229
JPY
0,1827

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu