Sungurlu’da Yeşilay Haftası Etkinlikleri

Sponsor

Yeşilay Derneği İlçe Temsilciliği ve Sungurlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Yeşilay Haftası nedeniyle program düzenlendi.

Endüstri Meslek Lisesinde düzenlenen konferansa Sungurlu Devlet Hastanesi Ruh ve Sinir Hastalıkları uzmanı Dr. Özlem Damla Yücel konuşmacı olarak katıldı.
Yeşilay ilçe temsilcisi Ecz. Bekir Sami Ünsal ,açılış konuşmasını yaptığı konferansta, Yeşilay’ın kuruluş amacı,vizyonu,misyonu ve faaliyetlerinden sözetti.
Konferans sunucusu Uzm. Dr.Özlem Damla Yücel ise; “Ortaokul ve lise öğrencilerine 2 bölüm halinde ayrı ayrı sunmuş olduğu öğrenciler tarafından ilgiyle izlenen konferansta, bağımlılık ve bağımlılık yapıcı maddelerin zararlarını , bağımlılığa iten sebepleri ve çarelerinden bahisle “Her insanın içinde “bir çocuk ruh vardır “önemli olan onun kirletilmemesi ve masumiyetinin zarar görmemesi bilincine, birey ve toplum olarak sahip olunmalıdır” dedi.

Psikiyatri Uzm. Dr. Özlem Damla Yücel sunumunda “Türkiye’de ve dünyada hızla tütün, alkol ve uyuşturucu madde alım oranları artmakta, maddeye başlama yaşları gittikçe düşmektedir. Diğer bağımlılıklar gibi teknoloji ve kumar bağımlılığı da kişiye, aileye ve topluma psikolojik, sosyolojik ve ekonomik zararlara yol açmaktadır. Bağımlılık kişinin bedensel, ruhsal ve sosyal hayatını olumsuz etkiler. Toplumun felaketi sayılabilecek bağımlılıkları engellemek ancak iyi bir koruyucu halk sağlığı yaklaşımıyla mümkün olur. Psikiyatrik bir sendrom olan bağımlılığın tanısı için aşağıda sayılan ölçütlerin yalnızca üçünün bir arada görülmesi yeterlidi” dedi.

Sponsor

Konferans sonunda konuşmacı Uzm.Dr.Özlem Damla Yücel’e ve Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit’e Bekir Sami Ünsal tarafından plaket takdim edildi.

Sponsor
Önceki İçerikAnaokulu Öğrencilerine Yangın Eğitimi
Sonraki İçerikEsnaf Toplantıları Verimli Geçiyor
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz