-0.6 C
Sungurlu
02/12/2023
Sungurlu HaberleriEğitimSungurlu'da Yeşilay Haftası Etkinlikleri

Sungurlu’da Yeşilay Haftası Etkinlikleri

- Google Reklamı -

Yeşilay Derneği İlçe Temsilciliği ve Sungurlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Yeşilay Haftası nedeniyle program düzenlendi.

Endüstri Meslek Lisesinde düzenlenen konferansa Sungurlu Devlet Hastanesi Ruh ve Sinir Hastalıkları uzmanı Dr. Özlem Damla Yücel konuşmacı olarak katıldı.
Yeşilay ilçe temsilcisi Ecz. Bekir Sami Ünsal ,açılış konuşmasını yaptığı konferansta, Yeşilay’ın kuruluş amacı,vizyonu,misyonu ve faaliyetlerinden sözetti.
Konferans sunucusu Uzm. Dr.Özlem Damla Yücel ise; “Ortaokul ve lise öğrencilerine 2 bölüm halinde ayrı ayrı sunmuş olduğu öğrenciler tarafından ilgiyle izlenen konferansta, bağımlılık ve bağımlılık yapıcı maddelerin zararlarını , bağımlılığa iten sebepleri ve çarelerinden bahisle “Her insanın içinde “bir çocuk ruh vardır “önemli olan onun kirletilmemesi ve masumiyetinin zarar görmemesi bilincine, birey ve toplum olarak sahip olunmalıdır” dedi.

Psikiyatri Uzm. Dr. Özlem Damla Yücel sunumunda “Türkiye’de ve dünyada hızla tütün, alkol ve uyuşturucu madde alım oranları artmakta, maddeye başlama yaşları gittikçe düşmektedir. Diğer bağımlılıklar gibi teknoloji ve kumar bağımlılığı da kişiye, aileye ve topluma psikolojik, sosyolojik ve ekonomik zararlara yol açmaktadır. Bağımlılık kişinin bedensel, ruhsal ve sosyal hayatını olumsuz etkiler. Toplumun felaketi sayılabilecek bağımlılıkları engellemek ancak iyi bir koruyucu halk sağlığı yaklaşımıyla mümkün olur. Psikiyatrik bir sendrom olan bağımlılığın tanısı için aşağıda sayılan ölçütlerin yalnızca üçünün bir arada görülmesi yeterlidi” dedi.

- Advertisement -

Konferans sonunda konuşmacı Uzm.Dr.Özlem Damla Yücel’e ve Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit’e Bekir Sami Ünsal tarafından plaket takdim edildi.

TRY - Türk Lirası
USD
28,8998
EUR
31,4795
GBP
36,6999
RUB
0,3168
CNY
4,0864
JPY
0,1968

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu