-0.6 C
Sungurlu
07/06/2023
Sungurlu HaberleriGündemSUNGURLU’DA YAYA ÖNCELİĞİ FARKINDALIK PROGRAMI DÜZENLENDİ

SUNGURLU’DA YAYA ÖNCELİĞİ FARKINDALIK PROGRAMI DÜZENLENDİ

Sungurlu’da İçişleri Bakanlığı tarafından, ülke genelinde trafikte yaya önceliğine dikkati çekmek ve sürücü duyarlılığını artırmak için "Yayalara öncelik duruşu, hayata saygı duruşu" sloganıyla farkındalık kampanyası yapıldı.

- Google Reklamı -

Sungurlu’da İçişleri Bakanlığı tarafından, ülke genelinde trafikte yaya önceliğine dikkati çekmek ve sürücü duyarlılığını artırmak için “Yayalara öncelik duruşu, hayata saygı duruşu” sloganıyla farkındalık kampanyası yapıldı.

Sungurlu Kaymakamlığı önünde yapılan uygulama da yaya yolunda araçlar durdurularak, öğrenciler ellerinde ki Türk Bayrakları ve pankartlar ile birlikte protokol mensupları ile birlikte karşıdan karşıya geçti.Sungurlu Kaymakamı Fatih Görmüş, “Ülke genelinde eş zamanlı “Yayalara öncelik duruşu, hayata saygı duruşu” sloganıyla başlatılan kampanyayla trafik kazalarından kaynaklı can kayıplarının 2030’a kadar yüzde 50 oranında azaltılması hedefleniyor” dedi.

- Advertisement -

Öğrencilere bu yaptığımız uygulamayı anne-baba ve kardeşlerinize de bu kuralları anlatın diyen Kaymakam Görmüş, sizlerde geleceğin birer sürücü adaylarısınız, bu yaptıklarınızı unutmayınız diye söyledi. Bu kapsamda, “Trafikte her yıl daha iyiye” mottosuyla önceki yıllarda düzenlenen “Öncelik hayatın, öncelik yayanın”, “Yaya güvenliğinin nöbetçisiyiz” ve “Yayalar kırmızı çizgimiz” kampanyalarının ardından bu yıl da farkındalık çalışmalarına “Yayalara öncelik duruşu, hayata saygı duruşu” sloganıyla devam edileceği bildirildi.

Farkındalık programına İlçe Kaymakamı Fatih Görmüş, Belediye Başkan Yardımcısı Mükremin Dağaşan, İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Çam, İlçe Milli Eğitim Müdürü İhsan Sepetci, Şube Müdürleri Mustafa Kadir Şahinoğlu, Şakir Demirel ve kurum yöneticileri katıldı.

[td_block_social_counter custom_title="Takip Edin" facebook="sungurlutelevizyonu" twitter="sungurlu_tv" youtube="channel/UC9UZAQXAsc2Nt7fu0E2B6XQ" instagram="sungurlu_tv" open_in_new_window="y" social_rel="" manual_count_instagram="10683" manual_count_facebook="20356"]
TRY - Türk Lirası
USD
23,2126
EUR
24,8351
GBP
28,8818
RUB
0,2831
CNY
3,2557
JPY
0,1657

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu