Sungurlu’da Süne Sürvey Çalışmaları Başladı

Sponsor

Bitki Sağlığı Uygulama Programı dahilinde Sungurlu’da hububatta zararlar meydana getiren süne ve kımıl zararlısı ile mücadele başladı.

Ararlılar henüz ekili alanlara inmeden, yıl içerisinde oluşabilecek muhtemel zararın önceden belirlenmesi, zararlı popülasyon yoğunluğunu tespit etmek amacıyla kışlak sürveyleri devam ediyor.

Sungurlu İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü teknik personelleri, yürütülen çalışmaların 1. adımını oluşturan süne-kımıl ilkbahar çalışmaları tamamlandıktan sonra Kıymetlendirme (Arazide süne-kımıl yoğunluğu kontrolü) Sürveyi, Süne Yumurta Sürveyi, Parazitoid Sürveyi (Sünenin parazitleri tarafından bozulan yumurta sayımı) ve Nimf Sürveyi (Sünenin yeni çıkan nimflerinin sayımı) çalışmaları yapacak. Kışlak sürveyleri tamamlandıktan sonra, hububatın hasat döneminde Sungurlu’da alınan buğday örneklerinde emgi analizi yapılacağı, ayrıca sürvey çalışmaları esnasında ekili-dikili alanlarda görülmesi muhtemel hastalık, zararlı ve yabancı ot zararı mücadelesi konularında üreticilere gerekli uyarı ve bilgilendirmelerin de yapıldığı belirtildi.

Sponsor
Sponsor
Önceki İçerikEfelerden Kaymakam Görmüş’e Ziyaret
Sonraki İçerikEfeler Zonguldak Maçına Hazırlanıyor
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz