-0.6 C
Sungurlu
13/03/2023
Sungurlu HaberleriGündemSungurlu’da Süne Sürvey Çalışmaları Başladı

Sungurlu’da Süne Sürvey Çalışmaları Başladı

- Google Reklamı -

Bitki Sağlığı Uygulama Programı dahilinde Sungurlu’da hububatta zararlar meydana getiren süne ve kımıl zararlısı ile mücadele başladı.

Ararlılar henüz ekili alanlara inmeden, yıl içerisinde oluşabilecek muhtemel zararın önceden belirlenmesi, zararlı popülasyon yoğunluğunu tespit etmek amacıyla kışlak sürveyleri devam ediyor.

Sungurlu İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü teknik personelleri, yürütülen çalışmaların 1. adımını oluşturan süne-kımıl ilkbahar çalışmaları tamamlandıktan sonra Kıymetlendirme (Arazide süne-kımıl yoğunluğu kontrolü) Sürveyi, Süne Yumurta Sürveyi, Parazitoid Sürveyi (Sünenin parazitleri tarafından bozulan yumurta sayımı) ve Nimf Sürveyi (Sünenin yeni çıkan nimflerinin sayımı) çalışmaları yapacak. Kışlak sürveyleri tamamlandıktan sonra, hububatın hasat döneminde Sungurlu’da alınan buğday örneklerinde emgi analizi yapılacağı, ayrıca sürvey çalışmaları esnasında ekili-dikili alanlarda görülmesi muhtemel hastalık, zararlı ve yabancı ot zararı mücadelesi konularında üreticilere gerekli uyarı ve bilgilendirmelerin de yapıldığı belirtildi.

Takip Edin

20,356BeğenenlerBeğen
10,683TakipçilerTakip Et
733TakipçilerTakip Et
1,660AboneAbone Ol
TRY - Türk Lirası
USD
18,9739
EUR
20,2399
GBP
22,8924
RUB
0,2523
CNY
2,7559
JPY
0,1421

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

error: İçerikler korunmaktadır!