-0.6 C
Sungurlu
07/06/2023
Sungurlu HaberleriGündemSUNGURLU'DA SİYASET YİNE SINIFTA KALDI

SUNGURLU’DA SİYASET YİNE SINIFTA KALDI

- Google Reklamı -

Arzulanan birlik ve beraberlik yine sağlanamadı.

Sungurlu siyasetçilerinin her fırsatta vurguladığı ve dillerinden düşürmediği birlik ve beraberlik sözleri yine lafta kaldı. Her yıl 4 büyük ilçenin Belediye Başkanı Türkiye Belediyeler Birliği Meclisi´ne seçilirken bu yıl Sungurlu, Ak Partili meclis üyelerinin başka ilçelere oy kullanmasıyla meclise giremedi.
Türkiye Belediyeler Birliği Meclisi’nde Çorum´u temsil edecek olan 4 üyenin seçimi yapıldı. Önceki gün Turgut Özal Konferans Salonu’nda gerçekleşen oylama sonucunda Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner’in de aday olduğu Türkiye Belediyeler Birliği Meclisi´ne asil üyeliği seçimlerinde Sungurlu’dan daha küçük olan Osmancık, Alaca ve Bayat belediye başkanları, Ak Parti Sungurlu Belediye Meclis üyelerinin de desteğiyle asil üye olarak seçildiler.
Oylamada 9 Sungurlu Ak Parti Belediye Meclis üyesinin kendi ilçeleri dururken Osmancık, Alaca ve Bayat’a oy kullanmaları dikkat çekti.
Konuyla ilgili telefonla görüştüğümüz Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, bu durumun utanç verici bir durum olduğunu söyleyerek, anlamakta zorluk çektiğini, takdiri Sungurlu halkına bıraktığını ifade etti.

[td_block_social_counter custom_title="Takip Edin" facebook="sungurlutelevizyonu" twitter="sungurlu_tv" youtube="channel/UC9UZAQXAsc2Nt7fu0E2B6XQ" instagram="sungurlu_tv" open_in_new_window="y" social_rel="" manual_count_instagram="10683" manual_count_facebook="20356"]
TRY - Türk Lirası
USD
23,1369
EUR
24,7376
GBP
28,7719
RUB
0,2844
CNY
3,2476
JPY
0,1660

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu