SUNGURLU’DA ÖRNEK HAYIRSEVER BİRLİKTELİĞİ

Sungurlu’da yıkılmak üzere olan 4 kişinin yaşadığı ev, hayırseverler tarafından imece usulüyle yeniden yapıldı.
Edinilen bilgilere göre, inşaatlarda çalışarak 4 kişilik aileye bakan ismini açıklamak istemediğimiz bir vatandaş, kısa bir süre önce çalıştığı inşaattan düşerek tek dalağını kaybetti. Hayata küsmeyerek bir inşatta gece bekçiliği yaparak ailesine bakmaya devam eden vatandaşın Bahçelievler Mahallesi İçmece yolu üzerinde bulunan kerpiçten yapılma evin duvarları yıkıldı. Durumu öğrenen Ümit Camii İmamı Engin Kodalak, hayırseverlerle irtibata geçerek aileye yardım elini uzattı.

Abone Ol


Komşular yıkılan evin duvarlarını tekrar onarırken, Ümit Camii İmamı Engin Kodalak’ın ulaştığı Sungurlu Devlet Hastanesi’nde görevli değerli iki doktor mutfak dolabı, tezgahını ve mermerini yeniledi. Evin laminat ve tabanların yapımını iki farklı hayırsever müteahhit üslenirken, diğer hayırsever vatandaşların ise evin kapılarını, fayanslarını, balkon demirlerini yenilediği ifade edildi.


Ayrıca evin küçük kızının Yozgat’ta Üniversiteyi kazandığı, durumu olmadığı için kayıt yaptıramadığı öğrenilirken, bir hayırseverin verdiği burs ile tekrar okuma imkanı bulacağı öğrenildi.
Sungurlu Televizyonu olarak, başta hayırsever doktor ve vatandaşlarımız olmak üzere bu yardımlaşmaya vesile olan Ümit Camii İmamı Engin Kodalak’a teşekkür ederiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz