-0.6 C
Sungurlu
06/06/2023
Sungurlu HaberleriEğitimSUNGURLU'DA ORMAN HAFTASI KUTLANDI

SUNGURLU’DA ORMAN HAFTASI KUTLANDI

- Google Reklamı -

Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası Şehit Mahmut Peşmen İlkokulu /Ortaokulu / İmam Hatip Ortaokulunda düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

Şehit Mahmut Peşmen İlkokulu/Ortaokulu/ İmam Hatip Ortaokulu tarafından hazırlanan programa İlçe Milli Eğitim Müdürü İhsan Sepetci, Şube Müdürleri Mustafa Kadir Şahinoğlu, Şakir Demirel, Nazim Gürgil, Okul müdürleri ve öğrenci velileri katıldı.

Yapılan açıklamada, “21-26 Mart Dünya Ormancılık günü, orman varlığının önemi, erozyonla mücadele, iklim değişikliği ve buna benzer sorunların hatırlatılması ve vurgulanması amacıyla kutlanmaktadır. Ormanlar ülkelerin doğal güzellikleri, temiz havanın ve suyun tutulduğu, depolandığı ve diğer canlıların tüm ihtiyaçlarını karşılayabildiği, çok yönlü faydaları olan kaynaklardır.Ormanlar bütün bu faydaların yanında, ekonomik olarak da bir ülkenin temel kaynaklarındandır.Sahip olduğumuz, bu doğal güzelliklerin korunması, geliştirilmesi ve ülkeye katılmasındaki öneminin artırılması için, herkese önemli görevler düşmektedir. Çevre bilincinden yoksun davranışlar, dünyamızın giderek yaşanabilir bir mekân olmaktan hızla uzaklaşmasına neden olmaktadır”

- Advertisement -

[td_block_social_counter custom_title="Takip Edin" facebook="sungurlutelevizyonu" twitter="sungurlu_tv" youtube="channel/UC9UZAQXAsc2Nt7fu0E2B6XQ" instagram="sungurlu_tv" open_in_new_window="y" social_rel="" manual_count_instagram="10683" manual_count_facebook="20356"]
TRY - Türk Lirası
USD
21,5062
EUR
22,9694
GBP
26,6734
RUB
0,2643
CNY
3,0219
JPY
0,1541

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu