-0.6 C
Sungurlu
24/09/2023
Sungurlu HaberleriGündemSungurlu'da Kudüs için basın açıklaması

Sungurlu’da Kudüs için basın açıklaması

Sungurlu’da hizmet veren, Anadolu Gençlik Demeği, Diyanetsen,Gülizari Demeği, İmam Hatip Okulları, Kerebigazi Yurdu, Lalegül Demeği, Memursen, Rehber Demeği, Sungurlu Çevre ve Kültür Demeği, Sunimder ve Erbakan Vakfı Sungurlu Temsilciliği'nden oluşan Sungurlu Kardeşlik ve Dayanışma Platformu ortak bir basın açıklaması yaptı.

- Google Reklamı -

Sungurlu’da hizmet veren, Anadolu Gençlik Demeği, Diyanetsen,Gülizari Demeği, İmam Hatip Okulları, Kerebigazi Yurdu, Lalegül Demeği, Memursen, Rehber Demeği, Sungurlu Çevre ve Kültür Demeği, Sunimder ve Erbakan Vakfı Sungurlu Temsilciliği’nden oluşan Sungurlu Kardeşlik ve Dayanışma Platformu ortak bir basın açıklaması yaptı.
Yapılan açıklamada, “Amerika Birleşik Devletleri ve İsrail’in kanlı ortaklığı ve işgal planları devam ediyor.
Siyonizm’in yeni kuklası Trump, Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıyacaklarına ve Amerikan Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıyacaklarına dair açıklamalarda bulunuyor.
Kadim bir İslam şehri olan Kudüs’ü, ilk kıblemiz olan Kudüs’ü İsrail’in başkenti oJarak nitelendirmek ABD’nin de başka devletlerin de hakkı değildir. ABD, Afganistan’dan Irak’a, Suriye’den Libya’ya İslam coğrafyasını kana boyayan seri bir katildir. Aynı ABD’nin Siyonist İşgalin ilk günlerinden beri terör şebekesi İsrail’i kanatları altına aldığını herkes görüyor. Elindeki kirli propaganda gücü ile İslam’ı ve Müslümanları terörle özdeşleştirmeye çalışan ABD’nin, gerçekte kendisi tüm dünyadaki terör olaylarının müsebbibidir.
Bugün başta Filistin olmak üzere; Suriye’de, Mısır’da, Doğu Türkistan’da, Myanmar’da zalimlere karşı İslami kimlikleriyle onurla mücadele eden Müslüman kardeşlerimize direnişlerinde yalnız olmadıklarını ve “Müslümanlar ancak kardeştirler” ayetini ete kemiğe büründürdüğümüzü haykırmak için toplandık. Bu gün burada yaptığımız bu açıklama ile tüm dünyaya Kudüs’ün sahipsiz olmadığını beyan etmiş oluyoruz.
Bütün dünya Müslümanları şunu artık anlamalıdır ki; İslam ümmetinin huzuru ve kurtuluşu ancak birlikte hareket etmeleriyle mümkün olacaktır. Zaman, ümmetin Ortadoğu’da ve dünyanın her tarafında çektiği çile ve ıstıraba “Artık yeter!” demek için haykırma zamanı. Zaman, Haçlı ve Siyonist zihniyetinin dünyayı şekillendirmesine “Hayır! Deme zamanı. Zaman, Amerika ya da başka zalimlere mecbur ve mahkûm olmadığımıza inanma zamanı. Zaman, Kudüs’ün ve Mescid-i Aksa’nın sadece Filistinlilerin değil, bütün Müslümanların ortak davası, ortak meselesi olduğunu görme zamanı. Zaman tüm İslam ülkeleri ve tüm mazlum halklar olarak birlikte hareket etme zamanı.
Bizler: Kudüs ve Mescid-i Aksa’yı vazgeçilemez davamız olarak görüyoruz.
“Eyy İsrail ! Bir gün akıttığın mazlumların kanında boğulacaksın” sözünü dilimizle değil kalbimizle haykırıyoruz. İnanıyor ve diyoruz ki: Kudüs, Müslümanlarındır ve ebediyen Müslümanların kalacaktır” ifadelerine yer verildi.

TRY - Türk Lirası
USD
27,1727
EUR
28,9981
GBP
33,2567
RUB
0,2822
CNY
3,7238
JPY
0,1833

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu