-0.6 C
Sungurlu
28/05/2023
Sungurlu HaberleriGündemSungurlu'da kasaplar denetlendi

Sungurlu’da kasaplar denetlendi

Sungurlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü - Veteriner İşleri Müdürlüğü ve İlçe Gıda Tarım Ve Hayvancılık Müdürlüğü Ekipleri, ilçede faaliyet gösteren kasap reyonlarında denetim gerçekleştirdi.

- Google Reklamı -

Sungurlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü – Veteriner İşleri Müdürlüğü ve İlçe Gıda Tarım Ve Hayvancılık Müdürlüğü Ekipleri, ilçede faaliyet gösteren kasap reyonlarında denetim gerçekleştirdi.
Zabıta Müdürü Kemal Karaman, yaptığı açıklamada, sağlık ve hijyen açısından steril olması gereken yerlerin başında gelen kasap (et mamulleri) satış alanlarında gerçekleştirilen denetimler kapsamında, ruhsat ve evrak kontrolünün yanı sıra, satışa sunulan et ve et ürünlerinin uygunluğu, genel temizlik ve hijyen şartları, satılan etlere ait kesim raporu, izlenebilirlik, soğuk hava deposu gibi şartlarının uygunluğu ve karkas etlerde resmi damga kontrolü et ve et ürünlerinin kontrol edildiğini belirtti.

<p>Sungurlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü - Veteriner İşleri Müdürlüğü ve İlçe Gıda Tarım Ve Hayvancılık Müdürlüğü Ekipleri, ilçede faaliyet gösteren kasap reyonlarında denetim gerçekleştirdi.
Zabıta Müdürü Kemal Karaman, yaptığı açıklamada, sağlık ve hijyen açısından steril olması gereken yerlerin başında gelen kasap (et mamulleri) satış alanlarında gerçekleştirilen denetimler kapsamında, ruhsat ve evrak kontrolünün yanı sıra, satışa sunulan et ve et ürünlerinin uygunluğu, genel temizlik ve hijyen şartları, satılan etlere ait kesim raporu, izlenebilirlik, soğuk hava deposu gibi şartlarının uygunluğu ve karkas etlerde resmi damga kontrolü et ve et ürünlerinin kontrol edildiğini belirtti.</p>
<p>
Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner,“ Halkımızın sağlığını düşünmek Belediye olarak bizlerin en başta gelen görevleri arasında bulunmaktadır. Bundan sonraki denetimlerimizi de düzenli olarak yapmaya devam edeceğiz” diyerek, yapılan denetimlerde kurallara ve yönetmeliklere uyan işyerlerinin işletmecileri ve çalışanlarına teşekkür etti.</p> | Sungurlu Haberleri
Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner,“ Halkımızın sağlığını düşünmek Belediye olarak bizlerin en başta gelen görevleri arasında bulunmaktadır. Bundan sonraki denetimlerimizi de düzenli olarak yapmaya devam edeceğiz” diyerek, yapılan denetimlerde kurallara ve yönetmeliklere uyan işyerlerinin işletmecileri ve çalışanlarına teşekkür etti.

[td_block_social_counter custom_title="Takip Edin" facebook="sungurlutelevizyonu" twitter="sungurlu_tv" youtube="channel/UC9UZAQXAsc2Nt7fu0E2B6XQ" instagram="sungurlu_tv" open_in_new_window="y" social_rel="" manual_count_instagram="10683" manual_count_facebook="20356"]
TRY - Türk Lirası
USD
19,6071
EUR
21,3912
GBP
24,5715
RUB
0,2533
CNY
2,8210
JPY
0,1455

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu