Sungurlu’da İlk Arpa Hasadı Yapıldı

Sponsor

İlçeye bağlı Kula Köyü’nde kendi biçerdöveri ile 500 dönüm arazisini biçen Aytekin Altuntaş isimli çiftçi, ilk arpa hasadını yaptı.
İlk arpa hasadını yaptığını söyleyen Aytekin Altuntaş, bu yıl hasadın beklentinin üzerinde olduğunu belirtti. Toplamda 500 dönüm araziye arpa ektiğini söyleyen Altuntaş, dönüm başına 450-500 kiloya yakın mahsul beklediğini ifade etti.

Geçen yıla oranla bu yıl mahsulün daha iyi olduğunu söyleyen Altuntaş, “Bu yıl yağışların bol olması nedeniyle hasadın beklentimizin üzerinde gerçekleşti” dedi.
Sungurlu Ziraat Odası Başkanı Ramazan Kelepircioğlu’da Kula Köyü’nde 2019 Yılı hasat döneminin başladığını söyleyerek, tüm çiftçilere bol bereketli bir hasat dönemi olması temennisinde bulundu.

Sponsor
Önceki İçerikTraktörün Altında Feci Şekilde Can Verdi
Sonraki İçerik2 Katlı Ahşap Evde Korkutan Yangın
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz