SUNGURLU’DA GECE-GÜNDÜZ KAR MESAİSİ

Sponsor

İlçede etkili olan kar yağışı dolayısıyla Sungurlu Belediyesi ekipleri, gece-gündüz demeden tüm ekipleriyle çalışmalarını sürdürüyor.

Bir yandan sıkıntı yaşanmaması için yoğunluğun yaşandığı yerler temizlenirken bir yandan da yiyecek bulamayan sokak hayvanlarına mama desteği veriliyor.Sungurlu’da 4 gündür etkili olan kar yağışı gündüz de etkisini sürdürmeye devam ediyor. Kimi zaman aralıklarla kimi zaman lapa lapa yağan kar Sungurlu’da beyaz örtü oluşturdu.

Sungurlu Belediyesi de kar yağışının olumsuzluklara neden olmaması için günler öncesinden yaptığı hazırlıkları uygulamaya koydu. Bu amaçla Fen İşleri ve Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı 86 kişiden oluşan ekip, 9 araçla 24 saat esasına göre çalışıyor. Ekipler, insan ve araç trafiğinin yoğun olduğu yerler başta olmak üzere ilçe genelindeki bütün noktalarda kar küreme ve tuzlama faaliyetlerini sürdürüyor.

Sponsor

ULU CAMİ KARDAN TEMİZLENİYOR

Sungurlu Belediyesi Karla Mücadele Ekipleri, Sungurlu’nun simgesi tarihi Ulu Cami’nin karlarını temizliyor.Tüm yurdu etkisi altına alan kar yağışı ve olumsuz hava şartları tüm bölgede olduğu gibi Sungurlu’da da hayatı olumsuz yönde etkiliyor.

Karın yağdığı ilk andan itibaren sahada aralıksız temizleme çalışmalarına devam eden Sungurlu Belediyesi ekipleri, cami cemaatinin zor durumda kalmamaları için Ulu Cami’de kar küreme çalışması yaptı.Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, kar yağışı devam ettikçe belediyenin temizleme ve tuzlama çalışmaları da aralıksız süreceğini ifade etti.

Sponsor
Önceki İçerikKÖYLERDE KAR KALINLIĞI 60 CM’YE ULAŞTI
Sonraki İçerik130 köyde 7/24 Karla Mücadele Ediyor
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz