Sungurlu’da Bilim Atağı

Sponsor

Sungurlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, öğrencilerin kişisel gelişimlerine yönelik olarak başlatmış olduğu çalışmaların meyvelerini toplamaya başladı.
Sungurlu Milli Eğitim Müdürlüğü 2018 yılında TUBİTAK 4006, 4007 ve 4004 Bilim Projeleri katılım gösterecek. 2017 yılında Sungurlu’ da 23 okulun 115 bin Lira hibe aldığını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiği, “Sungurlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak başlattığımız bilimsel etkinlikler çerçevesinde önce TUBİTAK 4006, sonra 4007 ve son olarak ta 4004 için projeler hazırlayarak TÜBİTAK’a sunduk. TUBİTAK 4006 Bilim Fuarları için 2017/2018 eğitim öğretim döneminde 26 okulumuz başvuru yaptı ve bunlardan 23’ü etkinliği yapabilme hakkı kazandı. Geçmiş yıllarda bu sayının 2-3 olduğu göz önüne alındığında büyük bir başarı olarak İlçemize kazandırılmıştır. Bu doğrultuda İlçemiz okulları toplamda 115 bin lira hibe almaya hak kazanmıştır” dedi.
Ardından bir üst boyutta olan TUBİTAK 4007 Bilim Şenliği için yaklaşık 3 ay süren çalışmalar neticesinde proje hazırlanarak TÜBİTAK’ın onayına sunulduğunu söyleyen Eryiğit, “Kabul edilmesi halinde Eylül 2018’ de gerçekleştirilecek bu şenlik için hazırlanan 22 etkinlik karşısında 37.000 lira hibe alınacak. İlçemizde başvurusu yapılan bir diğer TUBİTAK başvurusu 4004 için gerçekleştirildi. Kabul edilmesi durumunda 10.000 liralık hibesi bulunan bu proje ile de, ilçemiz 2018’de tam bir ‘Bilim Baharı’ yaşayacaktır” dedi.
TUBİTAK 4006 Bilim Fuarları kapsamında onay alan 23 okulumuz çok sayıda etkinlikle Mayıs 2018 ayı içinde kendi okul bahçelerinde bu etkinlikleri sunacaktır diyen Eryiğit, “Sunumlar bizzat okul öğrencileri tarafından yapılacak ve Mayıs ayı içinde okul bahçelerimiz bilimsel etkinliklerle dolacaktır.

Sungurlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, öğrencilerin kişisel gelişimlerine yönelik olarak başlatmış olduğu çalışmaların meyvelerini toplamaya başladı.  | Sungurlu HaberTUBİTAK 4007 Bilim Şenliği ise gönüllü 10 öğretmenimiz eşliğinde 3 aylık bir hazırlık sonucunda başvuruya hazır hale getirildi. Projenin onaylanması durumunda toplamda 22 etkinlik; projeyi hazırlayan öğretmenlerimiz tarafından Sungurlu Atatürk Meydanında Eylül 2018 tarihinde stantlar halinde sunuma hazır hale getirilecektir. Onay aldığı takdirde İlçemizde bir ilk olacak olan TUBİTAK 4007, tüm ilçemizi etkileyecek bir şenlik olacaktır. Bu etkinlik sayesinde öğrencilerimiz bilimle daha yakından tanışma şansını bulacak ve etkinliğin devam edeceği 3 gün boyunca bilimsel etkinliklerle yaşamları arasında sıkı bağlar kuracaktır. Toplam talep edilen 37 bin liralık hiben öğrencilerimiz ve eğitim için harcanacaktır” diye konuştu.

Sungurlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, öğrencilerin kişisel gelişimlerine yönelik olarak başlatmış olduğu çalışmaların meyvelerini toplamaya başladı.  | Sungurlu Haber

Sponsor

Eryiğit, “TUBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları da başvurusu yapılan ve onay bekleyen diğer bir TUBİTAK projesidir. 10.000 liralık talep edilen hibe tutarının yine büyük bir kısmı öğrencilerin iyi zaman geçirmeleri ve bilimsel aktiviteleri sevmeleri için harcanacaktır. Sungurlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak en büyük gayemiz mutlu çocukların yetiştirilmesine katkı sağlayabilmektir. Katkılarından ve özverili çalışmalarından dolayı projelerde yer alan tüm öğretmen arkadaşlarımı ve kıymetli öğrencilerimi canı gönülden kutluyorum’’ ifadelerini kullandı.

Sponsor
Önceki İçerikCANLI MÜZİK PROGRAMI İPTAL EDİLDİ
Sonraki İçerikHerkesin Hayaliydi Sadece O Gerçekleştirdi
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz