-0.6 C
Sungurlu
04/10/2023
Sungurlu HaberleriGündemSUNGURLU’DA AĞAÇLANDIRMA SEFERBERLİĞİ BAŞLATILDI

SUNGURLU’DA AĞAÇLANDIRMA SEFERBERLİĞİ BAŞLATILDI

- Google Reklamı -

Daha yeşil bir Sungurlu için ağaçlandırma seferberliği başlatıldı. Yeşil bir Sungurlu oluşturmak için kolları sıvayan Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, “Hep birlikte daha yeşil bir Sungurlu’yu geleceğe miras bırakacağız’ dedi.

BAŞKAN ŞAHİNER; “AMACIMIZ YEŞİL BİR SUNGURLU OLUŞTURMAK”

Gelecek kuşaklara daha yeşil bir Sungurlu bırakmak amacıyla, doğanın korunmasının yanı sıra yeşilin her tonunun artması için mücadelesini sürdüren Sungurlu Belediyesi, bu kapsamda ağaçlandırma seferberliği başlattı.

“50 BİN FİDANI TOPRAKLA BULUŞTURDUK”

Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed’in ‘Kıyametin kopacağını bilseniz bile elinizdeki fidanı dikiniz’ hadis-i şerifini kendimize şiar ederek, ağaçlandırma çalışmalarını başlattık diyen Başkan Şahiner, göreve geldikleri günden itibaren şuana kadar 50 bin fidan dikimi gerçekleştirdiklerini söyledi.

- Advertisement -

Şahiner, ayrıca Sungurlu Belediyesi olarak kendilerinden destek isteyen okul, kurum ve kuruluşlara ağaç dikme konusunda destek verdiklerini sözlerine ekledi.

“AĞAÇLANDIRMA SEFERBERLİĞİNE HERKESİ DAVET EDİYORUZ”

Sungurlumuzu doğasıyla ve yeşiliyle bir örnek ilçe olmasını hedefliyoruz diyen Başkan Şahiner, “Halkımızın yıllardır özlemini duyduğu yeşil bir Sungurlu’yu oluşturmayı hedefliyoruz. Bu yüzden de başlatmış olduğumuz ağaçlandırma seferberliğine katkıda bulunmak isteyen tüm kamu kurum ve kuruluşlarına her türlü destek verilecek ve ortak projeler yürütülecektir” dedi.

Ağaçlandırma seferberliğine herkesi davet eden Başkan Şahiner, “Sungurlu’muzu yeşillendirmeye devam edeceğiz ve gelecek nesillere daha yaşanılabilir, daha yeşil bir Sungurlu bırakmak için çok çalışacağız.” diye konuştu.

TRY - Türk Lirası
USD
27,5500
EUR
28,8378
GBP
33,2513
RUB
0,2728
CNY
3,8286
JPY
0,1846

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu