Sungurlu’da 70 Kursta 670 Kişi Okuma-Yazma Öğreniyor

Kaymakam Mitat Gözen, "Hedefimiz yüzde 100’e ulaşmak"

Sponsor

Sungurlu merkez ve köylerde birçok farklı noktada açılan 70 kursta 670 kişi okuma-yazma öğreniyor.

Kaymakam Mitat Gözen,
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan okuma-yazma seferberliği kapsamında Yavuz Selim İlkokulu’nda açılan kurslar ziyaret edildi.
Kaymakam Mitat Gözen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Refik Şahin’den kurslar hakkında bilgi aldı.
Kaymakam Mitat Gözen yaptığı açıklamada, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşleri Hanımefendi Sayın Emine Erdoğan hanımefendinin başlatmış olduğu okuma-yazma seferberliği çerçevesinde Sungurlu ilçemizde açmış olduğumuz kurslarımızı ziyaret ettik” dedi.

Kaymakam Mitat Gözen,
Bu kurslarımıza devam eden kursiyerlerimizle sohbet ettik ve çalışmalarla ilgili bilgiler aldık diyen Kaymakam Gözen, “Tabi bu ziyaretlerimizle hem kendilerini moral yönünden güçlendirmek, hem de yapılan işi yerinde görmek bizi çok mutlu etti. Kursiyerlerimizin hepsinin büyük bir gayretle, büyük bir istekle çalıştıklarını gördüm. İlçemizdeki eğitim kadromuz da gerçekten büyük bir fedakârlık ile çalışıyor. Kısa bir süre olmasına rağmen bazı kursiyerlerimiz işi yarı etmişler. Bu gayretle inşallah yakın zamanda okuma-yazma öğrenecekler. Bu okuma-yazma seferberliği neden önemli. Biliyorsunuz vatandaşlarımız hastaneye gittikleri zaman neresi muayenehane, neresi poliklinik, neresi kan alma merkezi, otobüse bindikleri zaman hangi otobüs nereye gidiyor? Birçok alanda yaşadıkları zorluklar ortadan kalkacak. Bize düşen de vatandaşlarımızın bu eğitimi almaları, okuma-yazmayı öğrenmeleri noktasında gerekli desteği sağlamak. Bu seferberliği önemsiyoruz. Bütün ilçe halkı olarak, kamu kurum ve kuruluşları olarak ta sahip çıkıyoruz” dedi.
Kaymakam Gözen, “Kurslara devam etmeyen vatandaşlarımız tespit edildiği zaman görüşerek, ikna edilerek kurslara katılmaları sağlanacak. Amacımız yüzde 100’e ulaşmak. Yani okuma-yazma bilmeyen vatandaşımız kalmasın, hedefimiz bu. Bu anlamda gerekli doküman desteğini de sağlayacağız. Birkaç ay içerisinde kursiyerlerimizin okuma-yazmayı öğrendiklerini hep beraber gelip göreceğiz. İnşallah hayırlı bir sonuç olacak. Bu konuda kararlılığımız tam. İnşallah kamu personelimiz, muhtarlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız, eğitim camiamız bu projeye dört elle sarılıp, en iyi sonucu alma noktasında gayret edeceğiz. Kursiyerlerimize de cesaretlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Sponsor
Sponsor
Önceki İçerikŞampiyonluklar Görkemli Bir Şölenle Kutlanacak
Sonraki İçerikKütüphaneler Haftası Kutlandı
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz