SUNGURLU’DA 70 BİN DÖNÜM ARAZİ SUYA KAVUŞACAK

Sponsor

AK Parti MKYK üyesi ve Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan ve AK Parti Çorum Milletvekili ve Adalet Komisyonu Üyesi Av. Oğuzhan Kaya yaptıkları açıklamada, Sarıcalar Barajının su ölçümünün başladığını ve tamamlandığından Sungurlu ilçesinde 70 bin dönüm arazinin suya kavuşacağı müjdesini verdiler.

Milletvekilleri Ceylan ve Kaya, geçtiğimiz günlerde, Sungurlu ilçesine ait Çavuşçu Köyü, Dertli Köyü, Yürüklü Köyü, Güloluk Köyü, Hacıosman Köyü, Tokullu Köyü, Çayyaka Köyü, Kavşut Köyü, Turgutlu Köyü ve Sarıcalar Köyü arazilerinin sulanması için baraj yapılması ile ilgili DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız ve DSİ yetkilileri ile yaptıklarını hatırlattılar.

Toplantı sonucu arazide incelemer yapıldığını ve ön inceleme sonucu iki noktada muhtemel eksen yeri tespit edildiğini belirten Milletvekilleri Ceylan ve Kaya, Kaledere Araplı Deresi ve Sarıcalar Üçöz Deresinde 2 noktada 20 Eylül 2021 tarihinde su ölçümü başlatıldığını kaydettiler.Milletvekilleri açıklamasında, Su ölçümü sonuçlarına göre uygun çıkması halinde yöre halkının talep ettiği 70 bin dekar arazinin sulanması için baraj planlama çalışmalarına başlayacağı ve köylerin arazilerinin su ihtiyacının karşılanacağı bildirildi.Milletvekilleri Ceylan ve Kaya, “Her zaman söylediğimiz gibi Çorum merkez ve ilçelerimizdeki tüm sulanabilir arazilerimize suya kavuşturacağız ve sulayacağız.

Sponsor

Çorum ve ilçelerimizin Tarım noktasında her zaman büyük destekleri olan Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli ve yatırımlarımızın asıl sahibi ve takipçisi Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ederiz” ifadelerini dile getirdiler.

Sponsor
Önceki İçerikSUNGURLU’DA 7 BİN 877 öĞRENCİ BUGÜN KARNE ALDI
Sonraki İçerikSUNGURLU BELEDİYESPOR YENİLGİSİZ ŞAMPİYON OLDU
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz