Sungurlu’da 17 Dekarlık Alana Anıza Direkt Ekim Yapıldı

Sponsor

İlçemiz çiftçilerinden Osman Kuzay ve Adem Kuzay’a ait 17 dekarlık 3 parça tarlada nohut anızının üstüne Konya 2002 sertifikalı ekmeklik buğday Ekim’i gerçekleştirildi. Ekim için Mahmatlı Köyü Muhtarı Mehmet Güleçyüz’ün traktörü ve anıza dikim mibzeri ile dikime yardımda bulunduğu bildirildi.

Buğday ekimine İlçe Tarım Müdürü Hicabi Berişbek ve teknik personel Doğan Yazdıç, Kenan Kocamanoğlu ve Bahri Dağdaş katılırken Uluslararası Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünden Rıfat Zafer, Arısoy ve irfan Gültekin bizzat ekim sırasında incelemelerde bulundu.  Ekilen alanda yıl boyunca gerekli incelemeler yapılacak ve sonuçları enstitü tarafından takip edilecek. Amaç Çorum ve ilçemizde anıza ekimin önemi ve ürün kalitesinin artırılması amaçlanıyor.

Bu proje iç Anadolu havzasındaki illerde belli il ve ilçelerde yapılıyor. Hasat zamanında tarla günü yapılarak çiftçilerimize safhalar hakkında gerekli bilgiler verilmesi planlanıyor.

Sponsor
Sponsor
Önceki İçerikAmatör Ruhla Başladı, Tarımda Profesyonel Oldu
Sonraki İçerikOkulların 2019 Yılı Pansiyon Ücretleri Belirlendi
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz