Sungurlu’da 15 Temmuz Anması 3 Gün Sürecek

– Pazar günü Milli Birlik yürüyüşü düzenlenecek

Abone Ol

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle ilçemizde yapılacak olan kutlama programı belli oldu.
Sungurlu Kaymakamlığı’nda yapılan açıklamada, “Askeri yapılar içerisinde yuvalanmış FETÖ/PDY üyesi bir grup tarafından Türk Milletine, Türk Demokrasisine ve Milli İradeye karşı gerçekleştirilen hain kalkışma ve o gece ve devamındaki günlerde Milletimizin demokrasiye ve iradesine sahip çıkmak üzere uğruna şehitler ve gaziler vererek yazdığı destanın anılması ve bu ruhun yaşatılması üzere ilçemizde düzenlenecek program şu şekilde;
* 13 Temmuz Cum a günü Saat 11:00’da 15 Temmuz Şehidi Akif Kapaklı’nın mezarı ve Şehitliğin ziyaret edilerek dua edilmesi.
* 13 Temmuz Cuma namazı öncesinde Çarşıbaşı Camiinde 15 Temmuz Şehitlerimiz için Kuran-ı Kerim tilaveti, okunan Hatmi Şeriflerin duasının yapılması.
* 14 Temmuz Cumartesi günü akşamı Kamu kurum ve kuruluşların Türk Bayrakları ile donatılması.
* 15 Temmuz Pazar günü Saat 19:30’da ilçemiz eski toplum sağlığı merkezi binası önünden başlayıp Atatürk Meydanında sona erecek Milli Birlik Yürüyüşü düzenlenmesi.
* Yürüyüşü müteakip Atatürk Meydanında 15 Temmuz Şehitleri ve Aziz Şehitlerimiz anısına saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayacak anma programı gerçekleştirilmesi.
* Anma programında 15 Temmuz Şehitlerimiz için Kuran-ı Kerim okunması ve dua edilmesi.
* Anma programında İlçe Kaymakamı Mitat Gözen’in açılış konuşmasının akabinde Sungurlu MYO Öğretim Görevlisi Ayten Akçan tarafından 15 Temmuz konulu konferans gerçekleştirilmesi.
* 15 Temmuz Pazar günü Saat 00:13’te tüm camilerimizden sela okunması.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz