Sungurlu Vergi Dairesi Müdürü Seyfettin AKSAKAL, AŞUTOĞLU’nu Ziyaret Etti

Sponsor

Ziyarette Vergi Dairesi müdürü Seyfettin AKSAKAL 7143 sayılı vergi ve bazı alacakların yeniden yapılandırması ile bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına ilişkin kanun hakkında bilgilendirmede bulundu. 7143 sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun’un 18 Mayıs’ta yürürlüğe girdiğini anımsatan Vergi Dairesi Müdürü Aksakal, Vergi Mükellefi olan vatandaşları borç yapılandırmasından yararlanmaya davet etti. Yapılandırmaya başvuran vatandaşın kamuya borç yükünün azalacağını, borçlarını taksitlendirebileceğini, indirimlerden yararlanabileceğini belirten AKSAKAL, “Daha önce unutulmuş eksik beyan edilmiş vergiler için pişmanlık beyanı yapılabilecek. İşletme kayıtları gerçek hale getirebilecek. Yapılandırma kanunu kesinleşmiş borçlara ödeme kolaylığı getiriyor” diye konuştu.

SON BAŞVURU TARİHİ 31 TEMMUZ
Gelir vergisi, kurumlar vergisi, motorlu taşıtlar vergisi, KDV, ÖTV gibi tüm vergilerin Kanuna göre yapılandırılabileceğini belirten AKSAKAL kapsamın sadece Vergi borçlarını değil trafik, nüfus, seçim, askerlik para cezaları, karayollarından usulsüz geçişler nedeniyle kesilen cezaların da Kanun kapsamda olduğunu söyledi. Kanundan yararlanmak isteyenlerin, 31 Temmuz 2018 tarihine kadar vergi dairesine başvuruda bulunmaları gerektiğini vurguladı. Vergi Dairesi müdürü başvuruların bizzat vergi dairesine gelerek yada Gelir İdaresi Başkanlığının www.gib.gov.tr adresinden internet aracılığı ile yapılabileceğini bildirdi.
Sungurlu Bakkallar ve Bayiiler Odası Başkanı Osman AŞUTOĞLU, devlete olan her türlü borç için çıkarılan 7143 sayılı vergi ve bazı alacakların yeniden yapılandırması ile bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına ilişkin kanunun, bugün hükümet tarafından yapılan açıklamalarla son fırsat olduğunu belirterek devletimize olan gerek sgk gerekse de vergi ve diğer borçları olan mükellef ya da vatandaşlarımızın bu fırsatı değerlendirmeleri gerektiğini belirtti. Ziyaret ve açıklamalarından dolayı vergi dairesi müdürümüz Seyfettin AKSAKAL’a teşekkür ediyorum dedi.

Sponsor
Önceki İçerikÖzel Sektöre 111 Bin Personel Aranıyor
Sonraki İçerikBedelli Askerlikten 31 Aralık 1993’ten Önce Doğanlar Yararlanacak
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz