-0.6 C
Sungurlu
22/09/2023
Sungurlu HaberleriGündemSungurlu Vergi Dairesi Müdürü Seyfettin AKSAKAL, AŞUTOĞLU’nu Ziyaret Etti

Sungurlu Vergi Dairesi Müdürü Seyfettin AKSAKAL, AŞUTOĞLU’nu Ziyaret Etti

- Google Reklamı -

Ziyarette Vergi Dairesi müdürü Seyfettin AKSAKAL 7143 sayılı vergi ve bazı alacakların yeniden yapılandırması ile bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına ilişkin kanun hakkında bilgilendirmede bulundu. 7143 sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun’un 18 Mayıs’ta yürürlüğe girdiğini anımsatan Vergi Dairesi Müdürü Aksakal, Vergi Mükellefi olan vatandaşları borç yapılandırmasından yararlanmaya davet etti. Yapılandırmaya başvuran vatandaşın kamuya borç yükünün azalacağını, borçlarını taksitlendirebileceğini, indirimlerden yararlanabileceğini belirten AKSAKAL, “Daha önce unutulmuş eksik beyan edilmiş vergiler için pişmanlık beyanı yapılabilecek. İşletme kayıtları gerçek hale getirebilecek. Yapılandırma kanunu kesinleşmiş borçlara ödeme kolaylığı getiriyor” diye konuştu.

SON BAŞVURU TARİHİ 31 TEMMUZ
Gelir vergisi, kurumlar vergisi, motorlu taşıtlar vergisi, KDV, ÖTV gibi tüm vergilerin Kanuna göre yapılandırılabileceğini belirten AKSAKAL kapsamın sadece Vergi borçlarını değil trafik, nüfus, seçim, askerlik para cezaları, karayollarından usulsüz geçişler nedeniyle kesilen cezaların da Kanun kapsamda olduğunu söyledi. Kanundan yararlanmak isteyenlerin, 31 Temmuz 2018 tarihine kadar vergi dairesine başvuruda bulunmaları gerektiğini vurguladı. Vergi Dairesi müdürü başvuruların bizzat vergi dairesine gelerek yada Gelir İdaresi Başkanlığının www.gib.gov.tr adresinden internet aracılığı ile yapılabileceğini bildirdi.
Sungurlu Bakkallar ve Bayiiler Odası Başkanı Osman AŞUTOĞLU, devlete olan her türlü borç için çıkarılan 7143 sayılı vergi ve bazı alacakların yeniden yapılandırması ile bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına ilişkin kanunun, bugün hükümet tarafından yapılan açıklamalarla son fırsat olduğunu belirterek devletimize olan gerek sgk gerekse de vergi ve diğer borçları olan mükellef ya da vatandaşlarımızın bu fırsatı değerlendirmeleri gerektiğini belirtti. Ziyaret ve açıklamalarından dolayı vergi dairesi müdürümüz Seyfettin AKSAKAL’a teşekkür ediyorum dedi.

TRY - Türk Lirası
USD
27,1156
EUR
28,9228
GBP
33,3419
RUB
0,2822
CNY
3,7105
JPY
0,1839

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu