-0.6 C
Sungurlu
02/06/2023
Sungurlu HaberleriGenelSungurlu TSO, İstihdam Seferberliği Ödül Törenine Katıldı

Sungurlu TSO, İstihdam Seferberliği Ödül Törenine Katıldı

- Google Reklamı -

Sungurlu Ticaret ve Sanayi Odası yöneticileri istihdam seferberliği ödül töreni için TOBB davetlisi olarak Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gitti. 
Sungurlu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Alaittin Akel, TSO Meclis Başkanı İshak Yelmenoğlu, Yönetim Kurulu üyesi İsmail Şahin ve Genel Sekreter Mehmet Fenercioğlu, TOBB davetlisi olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımları ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleştirilen istihdam Şurası Milli istihdam seferberliği Ödül törenine katıldı. TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu yaptığı konuşmada, “Cumhurbaşkanımızın Şubat ayında yapılan ekonomi şurasında cumhurbaşkanımızın istihdam seferberliği talebi üzerine taşın altına ellerini koydukları ve hükümetin destekleri ile istihdam seferberliğinin başarıya ulaştığını belirerek, Cumhurbaşkanımıza hükümetimize ve odalarımıza ve is adamlarımıza teşekkür ediyorum” dedi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik bakanı Jülide Sarıoglu yaptığı konuşma da İstihdam şurasının hayırlara verilmesini temenni ettiklerini beyan etmiştir. Cumhurbaşkanımızın talimatları ile başlatılan istihdam seferberliğinin olumlu sonuçlandırıldığını belirterek 2023 hedefine adım adım yaklaşıldığını ve her şeye rağmen 11.1 büyüme seviyesine ulaşıldığını beyan ederek yeni Cumhurbaşkanımızın yeni teşviklerin açıklanacağını belirterek başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere hükümetimize TOBB ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Başbakan Binali yıldırım yaptığı konuşmada “Başlatılan bu seferberlikte alınan teşvik ve tedbir kararları 1.5 milyon ek istihdam sağlandığını işverenlerimize KOSGEB, Kredi Garanti fonu kapsamında teşvikler sağlandığını TOBB’un büyük destekleri sayesinde istihdama büyük katkıda bulunulmuştur. İstihdama katkıda bulunan firmalarınızı ödüllendiriyoruz diyerek ülkemiz ve milletimize teşekkür ediyorum” dedi.

- Advertisement -

Recep Tayyip Erdoğan yaptığı konuşmasında; Çalışma ve iş dünyamızın kıymetli mensupları, değerli misafirler, sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. İstihdam seferberliğine katılan iş dünyamıza özellikle şükranlarımı sunuyorum. Bu seferberlik kapsamında 2017 yılında şuana kadar 1.5 milyon kişiye ilave istihdam sağlanmış olması ülkemiz için bir rekordur.

Ülkemizin üçüncü çeyrekte yüzde 11.1 oranında büyümesine dudak bükenlerin elde ettiğimiz 1.5 milyon kişilik ilave istihdamı takdir etmelerini elbette beklemiyoruz. Sadece gölge etmesinler, ayağımıza bağ olmasınlar, vaktimizi boşa harcamasınlar yeter.

Biz milletimizle el ele verir, tüm engelleri aşarak hedeflerimize ulaşırız. İstihdam seferberliğinde elde ettiğimiz neticede devletimizin sağladığı teşvikler elbette önemlidir. İstihdam seferberliğimize katılarak, ülkemizin geleceğine yatırım yapan iş dünyamızın tüm mensuplarına, bakanlığımızın ve birliğimizin yönetimlerine, valilerimize, katkı sağlayan herkese bir kez daha şahsım ve milletim adına teşekkür ediyorum.

Umulmadık bir şekilde kaybettiğimiz İstanbul Ticaret Odası Başkanımız, aynı zamanda partimizin kurucularından dostumuz, kardeşimiz İbrahim Çağlar kardeşime Allahtan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyorum.

- Google Reklamı -

2023 projelerimiz ile somutlaştırdığımız bir hedefimiz var. Bu hedefe ulaşmanın yolu kendimizi geliştirmekten geçiyor. Ülkemizin bu yıl ilk 3 çeyreğinden elde ettiği ortalama yüzde 7.4’lük büyüme oranı, hedeflerimiz doğrultusunda büyüdüğümüzü gösteriyor. İnşallah yıl sonunda da bu düzeyde bir oranı tutturacağımıza inanıyorum. Bizim için büyümenin en önemli göstergelerinden biri de istihdam.

– ARTI İKİ İSTİHDAM ÇAĞRISI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında TOBB üyelerine artı 2 istidam çağrısında bulundu. Erdoğan şunları söyledi:

“İstihdama katkı sağlamayan bir büyüme tabana yayılmıyor demektir. Eğer istersek ve çabayı ortaya koyarsak, neticeye ulaşacağımız anlamına geliyor.

Bunun için mevcut 1 istihdam teşvikini önümüzdeki dönemde de sürdürüyoruz. Burada özellikle tüm iş adamlarımızdan şahsım ve milleti adıma yeni bir ricamız olacak. Bu istihdam seferberliğini herhalde sürekli devletten bekleyecek olursak bu ciddi bir yanıltı olur.

TOBB, yılbaşında kendisinde bütün üyelerimizin +1 istihdam sağlamasını istemişti. Şimdi büyüme oranımız ikiye katladığına göre eğer biz +2 istihdam sağlayacak olur isek, bu ülkemizin büyüme oranını daha genişletecek ve bu ülkeyi kıskananları da çıldırtacaktır.

Her müessesimiz 2’şer kişi istihdam edecek olur ise yüzde 11.1’i yükseltmeye devam ederiz. Bu neyi getiriyor biliyor musunuz? Halkımın iş verenlere olan muhabbetini ve sevgisini de artıracaktır. Bu devlet millet kaynaşmasını daha da artıracaktır.

Bu sözü sizlerden almış olmam, bizi izleyen vatandaşları da inanıyorum ki coşturdu. Hele hele taşeronluk konusunun ortadan kalktığı bir dönemde böyle bir adımı atıyor olmamız bambaşka bir coşku getirecektir.

[td_block_social_counter custom_title="Takip Edin" facebook="sungurlutelevizyonu" twitter="sungurlu_tv" youtube="channel/UC9UZAQXAsc2Nt7fu0E2B6XQ" instagram="sungurlu_tv" open_in_new_window="y" social_rel="" manual_count_instagram="10683" manual_count_facebook="20356"]
TRY - Türk Lirası
USD
20,9143
EUR
22,5256
GBP
26,2166
RUB
0,2593
CNY
2,9568
JPY
0,1505

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu