-0.6 C
Sungurlu
27/05/2023
Sungurlu HaberleriGündemSUNGURLU SU SIKINTISI ÇEKİYOR BAŞKAN ŞAHİNER, ‘KORKTUĞUMUZ BAŞIMIZA GELDİ”

SUNGURLU SU SIKINTISI ÇEKİYOR BAŞKAN ŞAHİNER, ‘KORKTUĞUMUZ BAŞIMIZA GELDİ”

Sungurlu’nun birçok mahallesi su sıkıntısı çekmeye başladı. Kışın Milletvekillerine, ‘Sungurlu bu yaz su sıkıntısı yaşayacak’ diyerek çağrıda bulunan Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, korktuklarının başlarına geldiğini, Sungurlu’nun bir çok mahallesinde su sıkıntısının yaşanmaya başladığını ifade etti.

- Google Reklamı -

Sungurlu’nun birçok mahallesi su sıkıntısı çekmeye başladı. Kışın Milletvekillerine, ‘Sungurlu bu yaz su sıkıntısı yaşayacak’ diyerek çağrıda bulunan Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, korktuklarının başlarına geldiğini, Sungurlu’nun bir çok mahallesinde su sıkıntısının yaşanmaya başladığını ifade etti.

Toki başta olmak üzere yüksek bölgede kalan mahallelerde su sıkıntısının baş gösterdiğini söyleyen Başkan Şahiner, “Yeraltı su kaynaklarının tükenme noktasına geldiğinden dolayı su sıkıntısı hat safhaya ulaşmıştır” dedi.

“6 KM’DEN SUNGURLU’YA SU GETİRİLMESİNE İZİN VERİLMİYOR”

Sungurlu’nun 50 yıllık su ve kanalizasyon alt yapısını kullandığını söyleyen Başkan Şahiner, “Tükenme noktasına gelen su kaynakları asbest borularla sağlandığı gibi, %70 oranında da kaçağa gittiğini ifade etti. Projeleri bittiği halde, defalarca Ak Parti Milletvekillerine söylememize rağmen hiçbir ilerleme kaydedilmedi diyen Başkan Şahiner, “ 3 yıldır 6 kilometre mesafede bulunan Evci Göleti’nden su verilmesini istiyoruz ama, 53 kilometre mesafeden Çorum’a su getiren zihniyet, 6 kilometre mesafeden Sungurlu’ya su verilmesine izin vermiyor” dedi.

Sungurlu’nun birçok mahallesi su sıkıntısı çekmeye başladı. Kışın Milletvekillerine, ‘Sungurlu bu yaz su sıkıntısı yaşayacak’ diyerek çağrıda bulunan Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, korktuklarının başlarına geldiğini, Sungurlu’nun bir çok mahallesinde su sıkıntısının yaşanmaya başladığını ifade etti. | Sungurlu Haberleri

“BU SIKINTILARIN TÜM SORUMLUSU, AK PARTİ ÇORUM MİLLETVEKİLLERİDİR”

- Advertisement -

Sungurlu’nun bir çok mahallesinde vatandaşların abdest almaya su bulamadığını söyleyen Başkan Şahiner, bu konuları defalarca gündeme getirmemize rağmen hala duyarsız kalınıyor. Ben bunu Sungurlu halkına duyurmak mecburiyetindeyim. Bun sıkıntıların tüm sorumlusu, çağrılarımızı kulak ardı eden Ak Parti Çorum Milletvekilleridir” diye konuştu.
Artık sabrımız kalmadı diyen Başkan Şahiner, kamuoyunun oluşturulması için vatandaşlardan tepkisini koymasını istedi.

ANONSLAR İLE VATANDAŞLAR UYARILIYOR

İlçede belediye hoparlöründen saat başı, vatandaşların suyu dikkatli bir şekilde kullanması konusunda uyarılarda bulunuluyor. İlçede, bahçe sulamaların yapılması bir kez daha yasaklanırken, yasağa uymayan vatandaşlara cezai işlem uygulanacağı bildirildi.

[td_block_social_counter custom_title="Takip Edin" facebook="sungurlutelevizyonu" twitter="sungurlu_tv" youtube="channel/UC9UZAQXAsc2Nt7fu0E2B6XQ" instagram="sungurlu_tv" open_in_new_window="y" social_rel="" manual_count_instagram="10683" manual_count_facebook="20356"]
TRY - Türk Lirası
USD
19,6071
EUR
21,3912
GBP
24,5715
RUB
0,2533
CNY
2,8210
JPY
0,1455

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu