-0.6 C
Sungurlu
15/03/2023
Sungurlu HaberleriEğitimSungurlu Sınav Takip Merkezi Açıldı

Sungurlu Sınav Takip Merkezi Açıldı

- Google Reklamı -

Sungurlu ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü, ilçemize sınav takip merkezi kurarak öğretmen ve öğrencilerin kullanımına sundu. Kurulan bu merkez ile ilçe genelinde ücretsiz deneme sınavları yapmak ve değerlendirmek hedefleniyor.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit yaptığı açıklamada, “Optik okuma cihazı, değerlendirme yazılımı, bilgisayar ve optik formlar Halk Eğitimi Merkezi binasında oluşturulan alanda kullanıma hazır hale getirildi. Yapılacak sınavların sonuçları oluşturulacak komisyonlar marifetiyle değerlendirilerek öğrenci, ders ve okul bazlı çalışmalar yürütülecek.

Sınav Takip Merkezi ile ilk sınav 16 Ocak 2018 Salı günü ilçe genelindeki bütün ortaokul 8. sınıf ve lise 12. sınıf öğrencilerini kapsayacak şekilde yapıldı. Sınav sorularını ilçemizde görev yapan öğretmenlerin oluşturduğu komisyon vasıtasıyla hazırladıktan sonra okullarda uygulandı.Sungurlu ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü, ilçemize sınav takip merkezi kurarak öğretmen ve öğrencilerin kullanımına sundu. Kurulan bu merkez ile ilçe genelinde ücretsiz deneme sınavları yapmak ve değerlendirmek hedefleniyor. | Sungurlu Haberleri Sınav sonuçları ile okulların öğrencilerin mevcut durumunu görerek başarıyı artırma yönünde çalışmalar yapması hedeflenmektedir.
Merkezimizde sadece ilçe geneli deneme sınavları değil, öğretmenlerimizin optik cihaz veya yazılım olarak ihtiyaç duydukları destek sağlanacaktır.
Merkezimizin kurulmasındaki çalışmalarından dolayı Halk Eğitimi Merkezimize, sınav sorularının hazırlanmasındaki çalışmalarından dolayı komisyonlarda görev alan öğretmenlerimize, sınavların uygulanmasındaki çalışmalarından dolayı okul yöneticilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz. Hep birlikte ilçemizi eğitimde daha iyi noktalara taşıyacağımıza inancımız tamdır” ifadelerini kullandı.

Takip Edin

20,356BeğenenlerBeğen
10,683TakipçilerTakip Et
733TakipçilerTakip Et
1,660AboneAbone Ol
TRY - Türk Lirası
USD
18,9739
EUR
20,2399
GBP
22,8924
RUB
0,2523
CNY
2,7559
JPY
0,1421

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

error: İçerikler korunmaktadır!