Sungurlu Sınav Takip Merkezi Açıldı

Sponsor

Sungurlu ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü, ilçemize sınav takip merkezi kurarak öğretmen ve öğrencilerin kullanımına sundu. Kurulan bu merkez ile ilçe genelinde ücretsiz deneme sınavları yapmak ve değerlendirmek hedefleniyor.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit yaptığı açıklamada, “Optik okuma cihazı, değerlendirme yazılımı, bilgisayar ve optik formlar Halk Eğitimi Merkezi binasında oluşturulan alanda kullanıma hazır hale getirildi. Yapılacak sınavların sonuçları oluşturulacak komisyonlar marifetiyle değerlendirilerek öğrenci, ders ve okul bazlı çalışmalar yürütülecek.

Sınav Takip Merkezi ile ilk sınav 16 Ocak 2018 Salı günü ilçe genelindeki bütün ortaokul 8. sınıf ve lise 12. sınıf öğrencilerini kapsayacak şekilde yapıldı. Sınav sorularını ilçemizde görev yapan öğretmenlerin oluşturduğu komisyon vasıtasıyla hazırladıktan sonra okullarda uygulandı.Sungurlu ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü, ilçemize sınav takip merkezi kurarak öğretmen ve öğrencilerin kullanımına sundu. Kurulan bu merkez ile ilçe genelinde ücretsiz deneme sınavları yapmak ve değerlendirmek hedefleniyor. | Sungurlu Haber Sınav sonuçları ile okulların öğrencilerin mevcut durumunu görerek başarıyı artırma yönünde çalışmalar yapması hedeflenmektedir.
Merkezimizde sadece ilçe geneli deneme sınavları değil, öğretmenlerimizin optik cihaz veya yazılım olarak ihtiyaç duydukları destek sağlanacaktır.
Merkezimizin kurulmasındaki çalışmalarından dolayı Halk Eğitimi Merkezimize, sınav sorularının hazırlanmasındaki çalışmalarından dolayı komisyonlarda görev alan öğretmenlerimize, sınavların uygulanmasındaki çalışmalarından dolayı okul yöneticilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz. Hep birlikte ilçemizi eğitimde daha iyi noktalara taşıyacağımıza inancımız tamdır” ifadelerini kullandı.

Sponsor
Sponsor
Önceki İçerikSungurlu İmam Hatip Ortaokulu Öğrencileri “Bir Kış Güneşi” Şiir Dinletisi Programı Düzenlediler
Sonraki İçerikKomandolardan Operasyon Öncesi Tatbikat
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz