Sungurlu Sevdalıları 6.Toplantısını Yaptı

İstanbul'da yaşayan Sungurlulu dernek yöneticileri 6. toplantılarını gerçekleştirdiler. 

İstanbul’da yaşayan Sungurlulu dernek yöneticileri 6. toplantılarını gerçekleştirdiler.
Arifegazili Dernek Başkanı Sururi Onan’ın 4 Şubat Pazar günü davet üzerine yapılan Sungurlu Dernek başkanların katılımı ile gerçekleşen 6. toplantı çok verimli geçtiği söylendi.
Hava şartların olumsuz olmasına rağmen tüm dernek başkanlarının katıldığı toplantı bir önceki toplantıda yapılması gereken görev dağılımı herkesin yaptığı işleri ve neler yapılacağı konuşuldu.
Dernek Başkanları Sururi Onan, Mustafa Dişbudak, Ekrem Şengiloğlu ile birlikte 10 adet fabrika ziyareti yapıldığı ve iş adamlarımızın bilgilendirme ve görüşleri alındı. Sungurlu dernekleri federasyonu kurulması için 5 kişilik komisyon 10 kişi çıkartıldı.
Gökçam köyü dernek başkanı Nurgül Sabancılar tarafından federasyon tüzüğü hazırlanması ve köy derneklerin tüzüğünde federasyona katılabiliriz ibaresi olması olmayan dernek başkanların gelecek toplantıya tüzüğü değiştirip gelmeleri bilgisi verildi.
Hacı Osman köyü dernek başkanı Battal Kaçmaz’ın ev sahipliği yaptığı toplantıda Sungurlu yöremize özgü tokmak köftesini Alembey köyü dernek başkanı Ferhat Aydoğan ikramda bulundu.

Abone Ol

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz