“SUNGURLU OSB’Yİ OTOMOBİL HURDALIĞI HALİNE GETİRMELERİNE MÜSAADE ETMEYECEĞİZ”

Sponsor

Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, “Sungurlu OSB’ye gerçek istihdam sağlayacak yatırımcı getirmek yerine otomobil hurdalığı haline getirecek kararı alanlar, hukuka ve daha ötesinde halkımıza karşı mesuldürler” diyerek tepkisini dile getirdi.

BAŞKAN ŞAHİNER YETKİLİLERİ GÖREVE DAVET ETTİ

Mülkiyeti Yapı Kredi Bankasında bulunan Sungurlu OSB’deki kapalı fabrikanın geri dönüşüm işi yapacak olan bir firmaya devredilmesi kararına tepki gösteren Başkan Abdulkadir Şahiner, ”Kaymakamsız, alelacele, gizli kapaklı toplantı yaparak daha önceden de talepleri reddedilmiş firmaya normal toplantı usulü dışında toplantı yaparak kanuna aykırılığı gerçek olmayan beyanlarla, aşmaya çalışacak şekilde karar alarak, Sungurlu OSB’ye gerçek istihdam sağlayacak yatırımcı getirmek yerine otomobil hurdalığı haline getirecek kararı alanlar, hukuka ve daha ötesinde halkımıza karşı mesuldürler” dedi.


Fabrikanın, Sungurlu OSB’de faaliyet gösteremeyecek iş kollarından olduğundan, sanayici belgesi dolayısı ile ruhsat alamayacak, hurdacılıkla iştigal edecek olan ve daha önce talepleri bu sebeplerle reddedilmiş firmaya devredilmesi hukuksuz ve ilçemiz menfaatlerine aykırıdır diyen Başkan Şahiner, “ Onları bu şekilde hukuksuz ve ilçemiz menfaatlerine aykırı kararı almaya yönelten sebepleri kamuoyu tahmin edebilmekte, gerekli değerlendirmeyi yapmaktadır” dedi.
Başkan Şahiner, yetkilileri göreve davet ederek, “Konunun takipçisi olacak, Sungurlunun menfaatlerinin kişisel menfaatlere kurban edilmesine müsaade etmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Sponsor
Sponsor
Önceki İçerikSungurlu Belediyesi Bayrama Hazır
Sonraki İçerikAKSAKAL KOCAELİ’NE TAYİN OLDU
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz