-0.6 C
Sungurlu
04/06/2023
Sungurlu HaberleriEğitimSUNGURLU MYO'DA İKİ ÖĞRENCİ YURTDIŞINDA ÖĞRENİM GÖRME HAKKI KAZANDI

SUNGURLU MYO’DA İKİ ÖĞRENCİ YURTDIŞINDA ÖĞRENİM GÖRME HAKKI KAZANDI

- Google Reklamı -

Hitit Üniversitesi Sungurlu Meslek Yüksekokulu’nda Erasmus+ Değişim Programı Kapsamında Çek Cumhuriyeti Prigo Üniversitesi ve Litvanya Šiauliai State Üniversitesi ile imzalanan ikili anlaşmalar sonucu iki öğrenci önümüzdeki dönem yurt dışında öğrenim görme hakkı kazandı.

Erasmus+ Değişim Programı kapsamında, öğrenci ve personel değişimini sağlamak amacıyla yeni anlaşmalar yapılmasını, mevcut anlaşmaların da etkin biçimde kullanılmasını hedefleyen Yüksekokulumuz, Çek Cumhuriyeti’nin Prigo Üniversitesi ve Litvanya Šiauliai State Üniversitesi ile ikili anlaşmalar imzaladı.

Bu anlaşmalara göre, Sungurlu MYO’da Sosyal Hizmet ve Danışmanlık Bölümünde öğrenim görmekte olan öğrenciler, Erasmus+ Değişim Programı Kapsamında, Prigo Üniversitesi’nde, Bilgisayar Teknolojileri bölümünde öğrenim görmekte olan öğrenciler ise Šiauliai State Üniversitesi’nde öğrenim görebilecekler.

- Advertisement -

Bu anlaşmalar sonucunda, 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Dönemi için Bilgisayar Teknolojileri Bölümünden iki öğrenci Litvanya Šiauliai State Üniversitesi’nde öğrenim görme hakkı kazandı.

[td_block_social_counter custom_title="Takip Edin" facebook="sungurlutelevizyonu" twitter="sungurlu_tv" youtube="channel/UC9UZAQXAsc2Nt7fu0E2B6XQ" instagram="sungurlu_tv" open_in_new_window="y" social_rel="" manual_count_instagram="10683" manual_count_facebook="20356"]
TRY - Türk Lirası
USD
20,9609
EUR
22,4818
GBP
26,0974
RUB
0,2594
CNY
2,9585
JPY
0,1498

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu