-0.6 C
Sungurlu
23/09/2023
Sungurlu HaberleriEğitimSungurlu MYO Yeni Kampüsünde Öğrencilerini Bekliyor

Sungurlu MYO Yeni Kampüsünde Öğrencilerini Bekliyor

- Google Reklamı -

‘‘Hitit Üniversitesi Sungurlu Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Buğra Bağcı, Meslek Yüksekokulunun imkânları ve hedefleri hakkında bilgi vererek, YKS tercihi yapacak öğrencileri yeni Sungurlu Meslek Yüksekokulu kampüsünde eğitim almaya davet etti.’’

- Advertisement -


Hitit Üniversitesi Sungurlu Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Buğra Bağcı, ‘‘Sungurlu Meslek Yüksekokulu olarak özellikle alanında yetkin akademik kadromuz ve modern fiziki ortamlarımızla geleceğin işgücüne katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Yeni kampüs alanımızdaki teknolojik donatılara sahip dersliklerimiz, kapsamlı uygulama laboratuvarlarımız, zengin kütüphanemiz ve çok yönlü sosyal imkânlarımızla öğrencilerimize kaliteli bir öğrencilik hayatı sunmayı hedefliyoruz. Eğitim-öğretimde kaliteyi önemseyen bir kurum olarak nitelikli mezunlar yetiştirmek öncelikli hedeflerimizdendir. Bu anlamda, öğrencilerimize çift anadal imkânı sunarak aynı anda iki bölüm diploması almayı, yandal imkânı sunarak ise başka bir bölümde uzmanlaşma sertifikası almayı mümkün hale getiriyoruz. Ders müfredatlarımızın, sektör temsilcileri ve mezunlarımızla yapılan görüşmeler çerçevesinde sürekli olarak güncel tutulması da öğrencilerimizin çağın gerektirdiği derslerle donatılmasını sağlamaktadır. Bunlara ek olarak öğrencilerimizi değişim programları konusunda teşvik ederek özellikle yurt dışında farklı bakış açıları kazanmalarını önemsiyoruz. Tüm bunlar bize daha kaliteli ve keyifli bir öğrencilik hayatının yanında iş hayatına daha nitelikli mezunlar verme imkânı sunmaktadır. Bunun yanında özellikle sağlık teknolojileri alanında ihtisaslaşan bir birim olarak kampüs alanımızı sağlık kampüsüne dönüştürme konusunda da çalışmalarımız devam etmektedir.


Okulumuzu tercih etmeyi düşünen öğrencilerimizin ilgilendiği bir başka konunun da barınma olduğunu düşünüyorum. Bu anlamda özellikle Kredi Yurtlar Kurumu’na ait 330 kişi kapasiteli kız öğrenci yurdumuzun kampüs alanı ile bitişik olması öğrencilerimize büyük kolaylık sağlamaktadır. Yine ilçe merkezinde bulunan 150 kişi kapasiteli erkek öğrenci yurdu da öğrencilerimize barınma imkânı sunmaktadır. Bunun yanında gelişmiş bir ilçe konumunda olan Sungurlu’da yer alan özel yurtlar da üniversite öğrencilerimiz için kolaylıklar sağlamaktadır. Barınma imkânlarının yanında ilçemizin Samsun-Ankara yolu üzerinde konumlanması ulaşım sorununu da ortadan kaldırmaktadır.
2021-2022 eğitim-öğretim döneminde Bilgisayar Programcılığı Programı (Normal Öğretim), Çocuk Gelişimi (Normal Öğretim), Çocuk Gelişimi (İkinci Öğretim), Fizyoterapi Programı (Normal Öğretim), Sosyal Hizmetler Programı (Normal Öğretim), Sağlık Kurumları İşletmeciliği Programı (Normal Öğretim), İşletme Yönetimi Programı (Normal Öğretim), Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama Programı (Normal Öğretim) ile tercih kılavuzunda yer almaktayız. Yine, yakın zamanda Ortopedik Protez-Ortez bölümümüz YÖK tarafından kabul edilmiş ve 2022 yılında öğrenci alınması planlanmaktadır. Bununla beraber yeni bölüm tekliflerimizin de değerlendirme süreci devam etmektedir. Bu şekilde yoğun çalışmalarla bölüm sayımızı daha da artırmanın yanında nitelik ve kaliteden ödün vermeyen bir anlayış ile yolumuza devam ediyoruz. Değişmeyen tek şeyin değişim olduğu günümüzde her yönüyle donanımlı işgücü yetiştirmeye odaklanan Sungurlu Meslek Yüksekokulu olarak, iş hayatlarında daha başarılı günleri hedefleyen ve güncel gelişmelere odaklanan yeni öğrencilerimizi bekliyoruz.’’ dedi.

TRY - Türk Lirası
USD
27,1727
EUR
28,9981
GBP
33,2567
RUB
0,2822
CNY
3,7235
JPY
0,1833

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu