Sungurlu Televizyonu | Sungurlu TV | Sungurlu Haber
Image default
Eğitim

Sungurlu MYO Tercih Edilen Yüksekokul Oldu

Hitit Üniversitesi Sungurlu Meslek Yüksekokulu tercih edilen bir Yüksekokulu olarak büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Alanında uzman akademik personeli, modern derslikler, laboratuarlar ve kütüphanesiyle, öğrencilerine çağdaş eğitim-öğretim hizmeti sunmaktadır. Bilgisayar teknolojileri, işletme yönetimi, Çocuk gelişimi, sağlık kurumları işletmeciliği, Tıbbi tanıtım ve pazarlama, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Dış ticaret Ön Lisans bölümlerini bünyesinde barındıran Sungurlu Meslek Yüksekokulunda yeni açılan, Sosyal Hizmetler Ön lisans programı yeni eğitim öğretim yılında 40 öğrenci ile %100 dolarak eğitim öğretime başladı.

Sungurlu MYO Tercih Edilen Yüksekokul Oldu » Sungurlu Haber

“TERCİH EDİLEN BİR YÜKSEK OKUL”

Öğrencilerin topluma duyarlı ve insanlarla empati kurabilen bireyler olarak yetişmenize katkı sağlamak olan Sungurlu Meslek Yüksekokulu öğrencilerin sahip olduğu imkan ve başarılara erişmesi için özverili bir şekilde çalışmalarına devam etmekte ve somut adımlar atmaya dikkat etmektedir. En az bir yabancı dil bilen, sürekli okuyan, araştıran, sorgulayan, hedeflerinin peşinden giden, gelecek kaygısı taşımayan mezunlar vermek isteyen Sungurlu Meslek Yüksekokulu bilimsel, kültürel ve sanatsal etkinliklerin her daim olduğu öğrencilerin keyifli anlar yaşayacağı hem de iş hayatına donanımlı bir şekilde hazırlanabilmesi için kaliteli eğitim kadrosu ile öğrencilerin en çok tercih ettiği Yüksek Okullardan birisi oldu.
Sungurlu Meslek Yüksekokulunda 4 öğretim üyesi 20 öğretim görevlisi olmak üzere 24 akademik personel, 6 idari personel ile akademik faaliyetlerine devam etmektedir.

Sungurlu MYO Tercih Edilen Yüksekokul Oldu » Sungurlu Haber

YURT SORUNU BÜYÜK ORANDA ÇÖZÜLDÜ

Hitit Üniversitesi Meslek Yüksekokulunda 2018-2019 eğitim -öğretim yılında 1310 öğrenci eğitim görmektedir.
Daha önceki yıllarda ilçemize gelen öğrencilerin yurt sorunları Kredi Yurtlar Kurumu tarafından ilçemize kazandırılan 300 kapasiteli kız ve 150 kapasiteli erkek yurtları ile birlikte büyük bir oranla barınma sorunları çözülmüş oldu.

İlgili İçerikler

Şehit Yasin Keyvanoğlu Anaokulu Miko ile Tijen İşleri Hijyen eTwinning Projesine Katıldı

Safa Özhazinedar

Gençlik Merkezi Alembeyli Köy Okulunu Ziyaret Etti

Safa Özhazinedar

Uygulamalı Girişimcilik Kursunu Tamamlayan Kursiyerlere Sertifikaları Verildi

Safa Özhazinedar

Minik Mucitler El Becerilerini Sergiledi

Safa Özhazinedar

Okullarda Mustafa Kemal Atatürk Köşeleri ve Programları Düzenliyor

Safa Özhazinedar

İstiklal Marşı’nın Kabulünün 97. yıldönümü

Safa Özhazinedar

Yorum Bırak

Kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için detaylara göz atın. Onayla Detaylar