-0.6 C
Sungurlu
25/09/2023
Sungurlu HaberleriEğitimSungurlu MYO Tercih Edilen Yüksekokul Oldu

Sungurlu MYO Tercih Edilen Yüksekokul Oldu

- Google Reklamı -

Hitit Üniversitesi Sungurlu Meslek Yüksekokulu tercih edilen bir Yüksekokulu olarak büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Alanında uzman akademik personeli, modern derslikler, laboratuarlar ve kütüphanesiyle, öğrencilerine çağdaş eğitim-öğretim hizmeti sunmaktadır. Bilgisayar teknolojileri, işletme yönetimi, Çocuk gelişimi, sağlık kurumları işletmeciliği, Tıbbi tanıtım ve pazarlama, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Dış ticaret Ön Lisans bölümlerini bünyesinde barındıran Sungurlu Meslek Yüksekokulunda yeni açılan, Sosyal Hizmetler Ön lisans programı yeni eğitim öğretim yılında 40 öğrenci ile %100 dolarak eğitim öğretime başladı.

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılına %97 doluluk oranı ile başlayan, Sungurlu Meslek Yüksekokulu yeni açılan bölümleri ile birlikte toplam 1310 öğrenci sayısına ulaştı.  | Sungurlu Haberleri

“TERCİH EDİLEN BİR YÜKSEK OKUL”

Öğrencilerin topluma duyarlı ve insanlarla empati kurabilen bireyler olarak yetişmenize katkı sağlamak olan Sungurlu Meslek Yüksekokulu öğrencilerin sahip olduğu imkan ve başarılara erişmesi için özverili bir şekilde çalışmalarına devam etmekte ve somut adımlar atmaya dikkat etmektedir. En az bir yabancı dil bilen, sürekli okuyan, araştıran, sorgulayan, hedeflerinin peşinden giden, gelecek kaygısı taşımayan mezunlar vermek isteyen Sungurlu Meslek Yüksekokulu bilimsel, kültürel ve sanatsal etkinliklerin her daim olduğu öğrencilerin keyifli anlar yaşayacağı hem de iş hayatına donanımlı bir şekilde hazırlanabilmesi için kaliteli eğitim kadrosu ile öğrencilerin en çok tercih ettiği Yüksek Okullardan birisi oldu.
Sungurlu Meslek Yüksekokulunda 4 öğretim üyesi 20 öğretim görevlisi olmak üzere 24 akademik personel, 6 idari personel ile akademik faaliyetlerine devam etmektedir.

- Advertisement -

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılına %97 doluluk oranı ile başlayan, Sungurlu Meslek Yüksekokulu yeni açılan bölümleri ile birlikte toplam 1310 öğrenci sayısına ulaştı.  | Sungurlu Haberleri

YURT SORUNU BÜYÜK ORANDA ÇÖZÜLDÜ

Hitit Üniversitesi Meslek Yüksekokulunda 2018-2019 eğitim -öğretim yılında 1310 öğrenci eğitim görmektedir.
Daha önceki yıllarda ilçemize gelen öğrencilerin yurt sorunları Kredi Yurtlar Kurumu tarafından ilçemize kazandırılan 300 kapasiteli kız ve 150 kapasiteli erkek yurtları ile birlikte büyük bir oranla barınma sorunları çözülmüş oldu.

TRY - Türk Lirası
USD
27,2046
EUR
28,9498
GBP
33,3106
RUB
0,2835
CNY
3,7206
JPY
0,1833

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu