-0.6 C
Sungurlu
27/05/2023
Sungurlu HaberleriGündemSUNGURLU KARPUZA DOYACAK

SUNGURLU KARPUZA DOYACAK

- Google Reklamı -

Geçtiğimiz senelerde 4 dekar Karpuz üretimi denemesi yapan genç çiftçiler aldıkları güzel sonuçla bu sene üretimi 15 dekara çıkarttı.

Genç çiftçilerden Yusuf bey; “Karpuz üretiminin Adana, Bafra, Diyarbakır dan ibaret olmadığını, Çorum’da ve ilçemizde üretilebileceğini gördük. Ziraat Yüksek Mühendisi Melih Basar Bey’in destek ve danışmanlığı ile de bu işi başarılı şekilde yürüttük ve hasat zamanımız geldi. Tarlamız 15 dekar, Baktat tesisleri karşısında üretim yapıyoruz, karpuzlarımız çok lezzetli. Sungurlu halkımıza da bu lezzeti tattırabilmek için Cumartesi ve Perşembe günleri pazara çıkıyoruz. İlçe manavlarımız ve ilden gelecek pazarcılarımızı Sungurlumuza davet ediyoruz” diye konuştu.

Ziraat Yüksek Mühendisi Melih Basar’da;”Sungurlu sadece Buğday yada Arpa üretim merkezi değil! Ondilim kavunun yanısıra soğan, pancar, nohut ve mercimek ekimi oluyordu. Ayçiçeği, tıbbi aromatik bitkiler, mısır ve karpuz bunlara eklendi. Danışmanlık desteği ve bilinçli çiftçilikle, sulu tarıma geçerek Sungurlumuzun çeşitlilikte daha iyi yerlere geleceğini düşünmekteyim.” diye sözlerine ekledi.

[td_block_social_counter custom_title="Takip Edin" facebook="sungurlutelevizyonu" twitter="sungurlu_tv" youtube="channel/UC9UZAQXAsc2Nt7fu0E2B6XQ" instagram="sungurlu_tv" open_in_new_window="y" social_rel="" manual_count_instagram="10683" manual_count_facebook="20356"]
TRY - Türk Lirası
USD
19,6071
EUR
21,3912
GBP
24,5715
RUB
0,2533
CNY
2,8210
JPY
0,1455

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu