-0.6 C
Sungurlu
03/10/2023
Sungurlu HaberleriEğitimSungurlu Kampüs ile daha güzel olacak

Sungurlu Kampüs ile daha güzel olacak

- Google Reklamı -

Hitit Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Reha Metin Alkan, Sungurlu Kaymakamı Mitat Gözen, Meslek Yüksekokul Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ömür Demirer ile birlikte Sungurlu Meslek Yüksekokul Kampüsü ve Yurt binasında incelemelerde bulundu.
Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, “60 Dönümlük bir arazi üzerine inşa edilen Kampüsümüz uzun yıllar ilçemize yeteceği görülmektedir. Mevcut binamızda 450 öğrencimiz otururken bir arada yapılan yeni binamızda 1200 öğrencimiz aynı anda oturabileceği bir kapasiteye ulaşıldı” dedi.

Hitit Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Reha Metin Alkan, Sungurlu Kaymakamı Mitat Gözen, Meslek Yüksekokul Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ömür Demirer ile birlikte Sungurlu Meslek Yüksekokul Kampüsü ve Yurt binasında incelemelerde bulundu.  | Sungurlu Haberleri
Kampüsümüzde bazı teknik sorunlar yaşandı diyen Alkan, “Tabi ki bu tür sorunlar her yerde yaşanan sorunlar. Aşılamayacak sorun değil bunlar. Yeni firmamızla bu tür sorunları yaşayacağımızı düşünmüyorum. 1 Ağustos’ta teslim tarihi var ama biz firmamızın daha önce teslim edeceğini düşünüyoruz. Kampüs tamamlandığı zaman Sungurlu için güzel olacaktır. Şuanda 10 yakın aktif programımız var. Yenileri açılacak sosyal hizmet gibi zor bir bölüm var. Türkiye’de hocası çok zor bulunan bir bölüm. Öğrencilerin neredeyse hepsinin iş bulacağı bir bölüm. Bizde böylesine bir zor bölümü Sungurlu’da açtık. Bizler çok özel bölümlerle güzel yaklaşımlarla Üniversitemizi büyütüyoruz. Sungurlu’da bu büyümeden payını alıyor. Hayırsever İş adamı Haydar Ali Öztaş abimizin öncülüğünde bir grup iş adamımız muazzam destek verdi. Bu destek olmasaydı biz bu süreci daha farklı yürütürdük. Onların yapmış olduğu bu destekten dolayı kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Hitit Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Reha Metin Alkan, Sungurlu Kaymakamı Mitat Gözen, Meslek Yüksekokul Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ömür Demirer ile birlikte Sungurlu Meslek Yüksekokul Kampüsü ve Yurt binasında incelemelerde bulundu.  | Sungurlu Haberleri– Alkan, “İş Adamların Desteğini Bekliyoruz”
Hitit Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Reha Metin Alkan, “Sungurlu Yüksekokul Kampüsü binası için iş adamların desteklerini bekliyoruz” dedi.
Rektör Alkan, Sungurlu’nun gelişmesi ve kalkınmasın bir ayağı da Yüksekokuldan geçtiğini belirterek “Sungurlulu iş adamlarımız ne kadar çok destek olursa o kadar çok imkan sağlamış olurlar. Öğrenci sayısı ne kadar çok olursa İlçe ekonomisine o kadar çok katkı sağlanır. Bizler Üniversite olarak Sungurlu’ya ve diğer ilçelerimize en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Ama sadece bizlerin çabası yeterli olmuyor. Bizlerde değerli Sungurlulu iş adamlarından daha çok destek bekliyoruz” dedi.
Açıkçası Sungurlu’nun destek konusunda daha fazla potansiyele sahip olduğunu biliyorum diyen Alkan, “Eğer ki o potansiyel bize destek verirse İlimize gelen öğrenciler ilimizdeki gelişmeler Sungurlu’yu etkileyecektir. Bu anlamda daha fazla destek vermesi gerekirken yeterince destek vermeyen diğer hayırsever iş adamlarına da bu konuya el atmasını da bizim için değil kendileri için yararlı olacaktır. Sonuç olarak burası bitecektir. Bize destek verirlerse biz daha hızlı büyürüz. Üniversitenin Meslek Yüksekokulu büyürse Sungurlu’nun da sektörel olarak büyüyecektir. Desteğini beklediğimiz insanlara asıl daha çok yansıyacaktır. Bunu görmelerini istiyorum. Bunu görürlerse de Sungurlu hem de kendileri ticaretten ve sosyal olarak ta kültürel olarak katkısını göreceklerdir” ifadelerini kullandı.

TRY - Türk Lirası
USD
27,4995
EUR
28,8311
GBP
33,2694
RUB
0,2765
CNY
3,8189
JPY
0,1835

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu