Sungurlu Halkı Yine Cezalandırılıyor

Sponsor

– Ramazan ayında Sungurlu’yu susuz günler bekliyor

– 32 bin nüfuslu Sungurlu susuz kalma tehlikesiyle karşı karşıya

Sungurlu Belediyesi’nin elektrik borcundan dolayı Salman Köyü su kuyularının ve terfi binasının elektriği kesildi. Ramazan ayına sayılı günler kala Sungurlu’da yaşayan 32 bin kişi susuz kalma tehlikesiyle karşı karşıya kaldı. Sungurlu’nun üzerinde tekrar oyunlar oynanmaya başlandığını söyleyen Başkan Şahiner, “300 bin TL elektrik borcu yüzünden Salman Köyü su depolarının elektriğini kestiler. Asbest borular hava yapıp patladığında Sungurlu 6 ay susuz kalır. Bunun hesabını kim verecek” dedi.
Ak Parti döneminden kalan 800 bin TL’lik elektrik borcundan dolayı bugün Salman Köyü’nde bulunan Sungurlu’nun su ihtiyacının karşılandığı su kuyularının ve pompaların bulunduğu terfi binasının elektriği kesildi.
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, “Sungurlumuzun üzerinde tekrar oyunlar oynamaya başladılar. 5 yıldır kendi bünyemizde hiç bir elektrik borcumuz bulunmuyor. Geçmiş dönemden kalan 800 bin TL’lik borcun 500 bin TL’sini ödememize rağmen geri kalan 300 bin TL için Salman Köyü su depolarının elektriğini kestiler. Bir Ermeni olsa, bir Yahudi olsa, bir Rum olsa şu mübarek günlere gireceğimiz günlerde bunlar yapılmaz. Siyasi baskıyla hiç bir belediyelere müdahil olamıyorlar, şuan itibariyle Sungurlu Belediyesi’nin kuyularının elektriğini kesiyorlar” dedi.
Şuan toplamaya kalksam su borcu bulunanlardan 3-4 trilyon para toplarım diyen Başkan Şahiner, “Biz bunu yapacak kadar alçalmadık, alçalmayacağız da. Şunu açıkça söylüyorum. Bizi eğdiremezler. Sungurlu’yu kimseye yedirtmem. En küçük Belediyenin 1 trilyon borcu var. Bizim hiç borcumuz olmadığı halde, geçmişinde 500 bin TL’sini ödediğimiz halde şu Ramazan ayına yaklaştığımız şu günlerde sırf Sungurlu halkını cezalandırmak için bunu yapıyorlar” diye konuştu.
Şahiner, “Asbest borular hava yapıp patladığında Sungurlu en az 6 ay susuz kalır. Bunun hesabını kim verecek” diye konuştu.

Sponsor
Sponsor
Önceki İçerikSungurlu Köylere Hizmet Götürme Birliği’nde Seçim Heyecanı
Sonraki İçerik(Özel Yazı) ZULÜM 1924’DE BAŞLADI
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz