-0.6 C
Sungurlu
15/03/2023
Sungurlu HaberleriGündemSungurlu Halkı Yine Cezalandırılıyor

Sungurlu Halkı Yine Cezalandırılıyor

- Google Reklamı -

– Ramazan ayında Sungurlu’yu susuz günler bekliyor

– 32 bin nüfuslu Sungurlu susuz kalma tehlikesiyle karşı karşıya

Sungurlu Belediyesi’nin elektrik borcundan dolayı Salman Köyü su kuyularının ve terfi binasının elektriği kesildi. Ramazan ayına sayılı günler kala Sungurlu’da yaşayan 32 bin kişi susuz kalma tehlikesiyle karşı karşıya kaldı. Sungurlu’nun üzerinde tekrar oyunlar oynanmaya başlandığını söyleyen Başkan Şahiner, “300 bin TL elektrik borcu yüzünden Salman Köyü su depolarının elektriğini kestiler. Asbest borular hava yapıp patladığında Sungurlu 6 ay susuz kalır. Bunun hesabını kim verecek” dedi.
Ak Parti döneminden kalan 800 bin TL’lik elektrik borcundan dolayı bugün Salman Köyü’nde bulunan Sungurlu’nun su ihtiyacının karşılandığı su kuyularının ve pompaların bulunduğu terfi binasının elektriği kesildi.
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, “Sungurlumuzun üzerinde tekrar oyunlar oynamaya başladılar. 5 yıldır kendi bünyemizde hiç bir elektrik borcumuz bulunmuyor. Geçmiş dönemden kalan 800 bin TL’lik borcun 500 bin TL’sini ödememize rağmen geri kalan 300 bin TL için Salman Köyü su depolarının elektriğini kestiler. Bir Ermeni olsa, bir Yahudi olsa, bir Rum olsa şu mübarek günlere gireceğimiz günlerde bunlar yapılmaz. Siyasi baskıyla hiç bir belediyelere müdahil olamıyorlar, şuan itibariyle Sungurlu Belediyesi’nin kuyularının elektriğini kesiyorlar” dedi.
Şuan toplamaya kalksam su borcu bulunanlardan 3-4 trilyon para toplarım diyen Başkan Şahiner, “Biz bunu yapacak kadar alçalmadık, alçalmayacağız da. Şunu açıkça söylüyorum. Bizi eğdiremezler. Sungurlu’yu kimseye yedirtmem. En küçük Belediyenin 1 trilyon borcu var. Bizim hiç borcumuz olmadığı halde, geçmişinde 500 bin TL’sini ödediğimiz halde şu Ramazan ayına yaklaştığımız şu günlerde sırf Sungurlu halkını cezalandırmak için bunu yapıyorlar” diye konuştu.
Şahiner, “Asbest borular hava yapıp patladığında Sungurlu en az 6 ay susuz kalır. Bunun hesabını kim verecek” diye konuştu.

Takip Edin

20,356BeğenenlerBeğen
10,683TakipçilerTakip Et
733TakipçilerTakip Et
1,660AboneAbone Ol
TRY - Türk Lirası
USD
18,9739
EUR
20,2399
GBP
22,8924
RUB
0,2523
CNY
2,7559
JPY
0,1421

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

error: İçerikler korunmaktadır!