Sungurlu Ecdat Işığında Yürüyor Projesi Başlıyor

Sponsor

Mili Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit, Sungurlu Ecdat Işığında Yürüyor projesi ile ilgili yaptığı açıklamada, “Türkiye tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Çok çeşitli kültürel özelliklere sahip Anadolu coğrafyasında siyasi, askeri, bilim, sanat, mimari, edebiyat gibi birçok alanda sayısız değer yetişmiştir. Her ulusun kültürel hayatına katkıda bulunan ünlü isimler bulunduğu gibi ülkemizde de yetişmiş birçok Türk büyüğü bulunmaktadır. Bu isimler yaşadıkları dönemlerde ortaya koydukları ürünler ve düşünceleri ile topluma yön vermişlerdir. Bir ulusun oluşmasında, büyümesinde, tarihsel zenginlik kazanmasında, etkisini kuşaklara aktarabilmesinde rol oynayan değerlerimize gerekli saygıyı göstermek; değerlerimizi, geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin tanımalarını ve onların medeniyet tarihine katkılarını öğrenmelerini sağlamak hepimize düşen önemli sorumluluklardan biridir” dedi.
Eryiğit, “Sungurlu Ecdat Işığında Yürüyor projesi ile öğrencilerimizde milli benliğimize ve geçmişimize karşı ilgi uyandırmak, onların kendi öz değerlerini tanımalarına yardımcı olmak, kültürümüzün korunumunu ve devamlılığını sağlamak temel hedeflerimizdir. Okullarımız bu hedeflerle geçen öğretim döneminde Ecdat büyüğü köşeleri oluşturmuş, oluşturulan bu alanda her ay görsel, işitsel tanıtım yaparak, çeşitli etkinliklerle öğrencilerimizin ecdat büyüklerini daha yakından tanımalarına imkan sağlamışlardır. Okullardan aldığımız olumlu dönütlerle 2018-2019 öğretim yılında da projenin daha etkin yürütülmesi için çalışmalara başladık. Her ay bir ecdat büyüğümüzle ilgili faaliyet yürütüleceği için seçeceğimiz isimlerle ilgili olarak ilçemizde görev yapan tüm öğretmenlerimizin görüşlerine başvurduk. “Öğretmenlerimizin online ortamda görüşleri alınarak oy çoğunluğu ile belirlediğimiz Türk büyüklerimiz şu şekildedir” diye ifade etti.

Sponsor
Önceki İçerikEfelerin Rakibi Lider Hatay Büyükşehir Belediyespor
Sonraki İçerikYerel Seçimlere İddialı Gireceğiz
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz