-0.6 C
Sungurlu
03/06/2023
Sungurlu HaberleriEğitimSungurlu Ecdat Işığında Yürüyor Projesi Başlıyor

Sungurlu Ecdat Işığında Yürüyor Projesi Başlıyor

- Google Reklamı -

Mili Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit, Sungurlu Ecdat Işığında Yürüyor projesi ile ilgili yaptığı açıklamada, “Türkiye tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Çok çeşitli kültürel özelliklere sahip Anadolu coğrafyasında siyasi, askeri, bilim, sanat, mimari, edebiyat gibi birçok alanda sayısız değer yetişmiştir. Her ulusun kültürel hayatına katkıda bulunan ünlü isimler bulunduğu gibi ülkemizde de yetişmiş birçok Türk büyüğü bulunmaktadır. Bu isimler yaşadıkları dönemlerde ortaya koydukları ürünler ve düşünceleri ile topluma yön vermişlerdir. Bir ulusun oluşmasında, büyümesinde, tarihsel zenginlik kazanmasında, etkisini kuşaklara aktarabilmesinde rol oynayan değerlerimize gerekli saygıyı göstermek; değerlerimizi, geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin tanımalarını ve onların medeniyet tarihine katkılarını öğrenmelerini sağlamak hepimize düşen önemli sorumluluklardan biridir” dedi.
Eryiğit, “Sungurlu Ecdat Işığında Yürüyor projesi ile öğrencilerimizde milli benliğimize ve geçmişimize karşı ilgi uyandırmak, onların kendi öz değerlerini tanımalarına yardımcı olmak, kültürümüzün korunumunu ve devamlılığını sağlamak temel hedeflerimizdir. Okullarımız bu hedeflerle geçen öğretim döneminde Ecdat büyüğü köşeleri oluşturmuş, oluşturulan bu alanda her ay görsel, işitsel tanıtım yaparak, çeşitli etkinliklerle öğrencilerimizin ecdat büyüklerini daha yakından tanımalarına imkan sağlamışlardır. Okullardan aldığımız olumlu dönütlerle 2018-2019 öğretim yılında da projenin daha etkin yürütülmesi için çalışmalara başladık. Her ay bir ecdat büyüğümüzle ilgili faaliyet yürütüleceği için seçeceğimiz isimlerle ilgili olarak ilçemizde görev yapan tüm öğretmenlerimizin görüşlerine başvurduk. “Öğretmenlerimizin online ortamda görüşleri alınarak oy çoğunluğu ile belirlediğimiz Türk büyüklerimiz şu şekildedir” diye ifade etti.

[td_block_social_counter custom_title="Takip Edin" facebook="sungurlutelevizyonu" twitter="sungurlu_tv" youtube="channel/UC9UZAQXAsc2Nt7fu0E2B6XQ" instagram="sungurlu_tv" open_in_new_window="y" social_rel="" manual_count_instagram="10683" manual_count_facebook="20356"]
TRY - Türk Lirası
USD
20,9609
EUR
22,4818
GBP
26,0984
RUB
0,2594
CNY
2,9585
JPY
0,1498

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu