Sungurlu Televizyonu | Sungurlu TV | Sungurlu Haber
Image default
Eğitim

Sungurlu Ecdat Işığında Yürüyor Projesi Başlıyor

Mili Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit, Sungurlu Ecdat Işığında Yürüyor projesi ile ilgili yaptığı açıklamada, “Türkiye tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Çok çeşitli kültürel özelliklere sahip Anadolu coğrafyasında siyasi, askeri, bilim, sanat, mimari, edebiyat gibi birçok alanda sayısız değer yetişmiştir. Her ulusun kültürel hayatına katkıda bulunan ünlü isimler bulunduğu gibi ülkemizde de yetişmiş birçok Türk büyüğü bulunmaktadır. Bu isimler yaşadıkları dönemlerde ortaya koydukları ürünler ve düşünceleri ile topluma yön vermişlerdir. Bir ulusun oluşmasında, büyümesinde, tarihsel zenginlik kazanmasında, etkisini kuşaklara aktarabilmesinde rol oynayan değerlerimize gerekli saygıyı göstermek; değerlerimizi, geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin tanımalarını ve onların medeniyet tarihine katkılarını öğrenmelerini sağlamak hepimize düşen önemli sorumluluklardan biridir” dedi.
Eryiğit, “Sungurlu Ecdat Işığında Yürüyor projesi ile öğrencilerimizde milli benliğimize ve geçmişimize karşı ilgi uyandırmak, onların kendi öz değerlerini tanımalarına yardımcı olmak, kültürümüzün korunumunu ve devamlılığını sağlamak temel hedeflerimizdir. Okullarımız bu hedeflerle geçen öğretim döneminde Ecdat büyüğü köşeleri oluşturmuş, oluşturulan bu alanda her ay görsel, işitsel tanıtım yaparak, çeşitli etkinliklerle öğrencilerimizin ecdat büyüklerini daha yakından tanımalarına imkan sağlamışlardır. Okullardan aldığımız olumlu dönütlerle 2018-2019 öğretim yılında da projenin daha etkin yürütülmesi için çalışmalara başladık. Her ay bir ecdat büyüğümüzle ilgili faaliyet yürütüleceği için seçeceğimiz isimlerle ilgili olarak ilçemizde görev yapan tüm öğretmenlerimizin görüşlerine başvurduk. “Öğretmenlerimizin online ortamda görüşleri alınarak oy çoğunluğu ile belirlediğimiz Türk büyüklerimiz şu şekildedir” diye ifade etti.

İlgili İçerikler

Motor Bölümü İçin Girişimde Bulundular

Safa Özhazinedar

İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Etkinlikleri Düzenlendi

Safa Özhazinedar

Müftülük, “Peygamberimiz ve Gençlik” Konulu Konferans Düzenledi

Safa Özhazinedar

Sungurlu’da Bilim Baharı Yaşanıyor

Safa Özhazinedar

Görsel Sanatlar Sergisi Beğenildi

Safa Özhazinedar

” Kerpiç Temeller Üzerine Çelik Binalar Kurulmaz “

Safa Özhazinedar

Yorum Bırak

Kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için detaylara göz atın. Onayla Detaylar