Sungurlu Diği Göleti İhale Ediliyor

Sponsor

Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, Sungurlu Diği Göleti yapım iş ihalesinin 4 Ocak tarihinde yapılacağını söyledi.
Tarımsal sulama alanında yeni yatırımlar yapmaya devam ettiklerini söyleyen Uslu, “Yaptığımız Baraj ve Göletler önümüzdeki yıllarda Çorum’da tarımsal kalkınmaya öncülük edecektir. Cumhuriyet tarihimizde yapılmayan zirai sulama çalışmaları memleketimizin her bölgesinde hızla devam ediyor. Koçhisar’dan Tımarlı’ya, Obruk Dutludere’den Sungurlu Barajına, Tanrıvermiş Barajından Düvenci Ovası Projesine, Boğazkale Evci Barajından Ortaköy Karahacip Barajına daha sayamadığımız birçok sulama projesini yapıyoruz. Bu projelerle Çorum’un her ilçesinde her bölgesinde zirai sulama çalışması yapılmaktadır. Devam eden projelere ilave olarak Sungurlu İlçemizde DiğiGöletimizin yapım ihalesini 4 Ocak Perşembe günü gerçekleştiriyoruz. İş kapsamında; temelden yüksekliği 43,5 metre, talvegden yüksekliği 29 metre kil çekirdekli homojen dolgu tipinde gölet inşaatı yaptırılacaktır.

Sungurlu İlçe Merkezi Dereleri Islah çalışmalarımız kapsamında yapılacak DiğiGöleti zirai sulamanın yanında sel kapanı olarak da ilçe merkezinin taşkından korunmasına da katkı sağlayacaktır. Memleketimize hayırlı olsun” dedi.

Sponsor
Önceki İçerikVoleybol takımımız Erzurum yolcusu
Sonraki İçerikSezen, “İhtiyacı olan vatandaşlarımızın daima yanındayız”
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz