-0.6 C
Sungurlu
05/06/2023
Sungurlu HaberleriGündemSungurlu Diği Göleti İhale Ediliyor

Sungurlu Diği Göleti İhale Ediliyor

- Google Reklamı -

Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, Sungurlu Diği Göleti yapım iş ihalesinin 4 Ocak tarihinde yapılacağını söyledi.
Tarımsal sulama alanında yeni yatırımlar yapmaya devam ettiklerini söyleyen Uslu, “Yaptığımız Baraj ve Göletler önümüzdeki yıllarda Çorum’da tarımsal kalkınmaya öncülük edecektir. Cumhuriyet tarihimizde yapılmayan zirai sulama çalışmaları memleketimizin her bölgesinde hızla devam ediyor. Koçhisar’dan Tımarlı’ya, Obruk Dutludere’den Sungurlu Barajına, Tanrıvermiş Barajından Düvenci Ovası Projesine, Boğazkale Evci Barajından Ortaköy Karahacip Barajına daha sayamadığımız birçok sulama projesini yapıyoruz. Bu projelerle Çorum’un her ilçesinde her bölgesinde zirai sulama çalışması yapılmaktadır. Devam eden projelere ilave olarak Sungurlu İlçemizde DiğiGöletimizin yapım ihalesini 4 Ocak Perşembe günü gerçekleştiriyoruz. İş kapsamında; temelden yüksekliği 43,5 metre, talvegden yüksekliği 29 metre kil çekirdekli homojen dolgu tipinde gölet inşaatı yaptırılacaktır.

Sungurlu İlçe Merkezi Dereleri Islah çalışmalarımız kapsamında yapılacak DiğiGöleti zirai sulamanın yanında sel kapanı olarak da ilçe merkezinin taşkından korunmasına da katkı sağlayacaktır. Memleketimize hayırlı olsun” dedi.

[td_block_social_counter custom_title="Takip Edin" facebook="sungurlutelevizyonu" twitter="sungurlu_tv" youtube="channel/UC9UZAQXAsc2Nt7fu0E2B6XQ" instagram="sungurlu_tv" open_in_new_window="y" social_rel="" manual_count_instagram="10683" manual_count_facebook="20356"]
TRY - Türk Lirası
USD
21,2213
EUR
22,6881
GBP
26,2774
RUB
0,2611
CNY
2,9817
JPY
0,1513

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu