-0.6 C
Sungurlu
27/09/2023
Sungurlu HaberleriGündemSUNGURLU BÜROKRAT VE İŞADAMLARI DERNEĞİ STK'LAR İLE KAHVALTIDA BİR ARAYA GELDİ

SUNGURLU BÜROKRAT VE İŞADAMLARI DERNEĞİ STK’LAR İLE KAHVALTIDA BİR ARAYA GELDİ

- Google Reklamı -

Sungurlu Bürokrat ve İşadamları Derneği ve Sivil Toplum Kuruluşları sabah kahvaltısında bir araya geldi. Sungurlu İş Adamları Derneği Başkanı Ali Osman Kıyak’ın organize ettiği sabah kahvaltısına siyasi parti ilçe başkanları, sivil toplum kuruluşları, oda başkanları ve dernek üyeleri katıldı.


Dernek Başkanı Ali Osman Kıyak, “Dünya değişiyor, Ülke değişiyor ve Çorum’da değişiyor, Çorum bugün sanayi, Üniversite, Tarımı ve sosyal tesisleri ile üretimin, bilimiyle dijital çağın önde gelen şehirleri olma yolunda ilerliyor” dedi.

Kıyak, yaptığı konuşmada; ” Bu toplantılarımızı Sungurlu Bürokrat ve İş Adamları Derneği olarak zaman zaman yapıyoruz ve sizlerle beraber olmaktan mutluluk duyuyoruz. Bugünkü toplantımızda kıymetli hanımefendi Prof. Dr. Gülten KIYAK da aramızda. Huzurunuzda değerli hocam, yoldaşım hanımefendiye de teşekkür ediyorum. Neden? Sağlık konusunda ne dediysek yaptı. Bize hepimize tüm Çorum’a emeğini, bilgisini, çok maharetli şifalı cerrahi elini hiç esirgemedi. Allah razı olsun.

- Advertisement -

Değerli kardeşlerim,

Dünya ve Türkiye gelişiyor, değişiyor. Çorum da gelişiyor, değişiyor, büyüyor. Keza Sungurlumuz da diğer ilçelerimiz gibi değişiyor, gelişiyor. Bu değişmenin insanımıza bir değer katması en büyük istek ve arzumuzdur. İnsanlarımızın huzurlu ve güvenli, gençlerimizin ise gelecek kaygısı olmadan yaşaması en büyük  isteğimizdir.

Çorum, özellikle makine ve savunma sanayisiyle, tarımıyla, kültür ve turizmiyle, sporuyla,  sosyal tesisleriyle, dijital çağda bilime verdiği değer ve önemle, marka Hitit Üniversitesiyle yıllık 2 miyar doların üzerinde ihracatı ile Çorum bir Anadolu kaplanıdır ve Büyük Çorum olma yolunda emin adımlarla yoluna devam etmektedir. Çorum önemli kamu yatırımlarını almıştır, almaya devam edecektir. Allah nasip ederse, Çorum havaalanını da yapacak, hızlı trenini de alacaktır.

Tüm bu hizmetlerin görülmesinde büyük ve karizmatik liderliği ile başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’a şükranlarımızı arz ederiz. Tüm Bakanlarımıza, Milletvekillerimize, Bakan yardımcılarımıza, Valimize, Kaymakamlarımıza, İl genel meclisimize, Muhtarlarımıza, STK’larımıza yönetim kurulum adına ve şahsım adına teşekkür ederim.

- Google Reklamı -

                Özellikle Sungurlu Organize Sanayi Bölgemize Muhterem Cumhurbaşkanımızın talimatları ile özel sektörümüz tarafından yapımına başlanan zat-ı alilerinin temeli attığı yerli ve milli fişek, barut ve kapsül fabrikalarının sadece Çorum’a değil tüm komşu illerimize önemli bir hareket, bereket ve ivme kazandıracağı muhakkak. Bu önemli yatırımın İlçemize Çorum’a kazandırılmasında önemli gayretleri olan Bakan yrd.mıza, Ahlatcı Holdingimize ve diğer yatırımcılarımıza huzurunuzda çok teşekkür ederim.

Bu yüzyıl sayın Cumhurbaşkanımızın buyurdukları gibi bir Türkiye Yüzyılı olacaktır. Türkiye yüzyılında Çorum’da tüm ilçeleriyle birlikte; üretimin, verimliliğin, kalkınmanın, bilimin, teknolojinin, dijital çağın, barışın, gücün, huzurun, istikrarın, medeniyetin ve dünyanın merkezi olmanın gururu ile daha Büyük Çorum olacaktır. Biz de tüm bu büyük mücadeleye Büyük Çorum için tüm gücümüzle omuz vereceğiz.

Allah, dosta güven, düşmana korku veren Türkiye’mizin gücünü kavi, yolunu bahtını açık eylesin.

Allah’a dayan. SA ‘ya sarıl, Hikmetine RAM ol. Yol varsa budur. Bilmiyoruz başka yol diyor…

Ben bu güzel programımıza teşrifleriniz için tekrar hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sağ olun var olun. Allah’a emanet olun. ” ifadelerine yer verdi.             

TRY - Türk Lirası
USD
27,2945
EUR
28,8541
GBP
33,1772
RUB
0,2826
CNY
3,7330
JPY
0,1831

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu