-0.6 C
Sungurlu
23/09/2023
Sungurlu HaberleriGündemSungurlu Belediyesi'nden Mardin Derik'li Esen Ailesine Yardım Eli

Sungurlu Belediyesi’nden Mardin Derik’li Esen Ailesine Yardım Eli

- Google Reklamı -

Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, Mardin Derik ilçesi kırsal Düztaş mahallesinde ikamet eden Esen ailesine engelli çocukları için elektrikli akülü engelli aracı hediye ederek aileyi sevindirdi.

Sungurlu’dan, Mardin Derik’e uzanan yardım elinin öyküsü şöyle gelişmişti. Mardin Derik ilçesi Düztaş Mahallesinde ikamet eden Esen ailesinin engelli olan 9 yaşındaki çocukları Sabahattin Esen’in elektrikli akülü araç talebi İYİ Parti Mardin İl Başkanı Süleyman Akar tarafından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e bildirilmiş, Akşener de Esen ailesi ile yaptığı telefon görüşmesinde aileye yardım sözü vermişti.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in talimatıyla harekete geçen İYİ Parti’li Sungurlu Belediye Başkanı Abdülkadir Şahiner’in temin ederek gönderdiği elektrikli akülü engelli aracı, İYİ Parti Mardin İl Başkanı Süleyman Akar, Derik İlçe Başkanı Süleyman Özaydın, İl Başkan Yardımcıları Sait Direkçi, Hüseyin Öztürk ve Başkan Yardımcısı Aynur Vural tarafından Esen ailesine teslim edildi. Teslimde Kızıltepe Engelliler Birliği Dernek Başkanı İzzettin Akbaba’da hazır bulundu. Elektrikli akülü aracına kavuşan Sabahattin Esen’in yüzündeki gülümseme görülmeye değerdi. Kendisini adeta yeniden hayata bağlayan engelli aracına kavuşan ve okuluna rahatça gitme imkanına kavuşan Sebahattin’in sevincine ailesi, mahalleli ve orada bulunanlar da ortak oldular ve gözyaşlarına hakim olamadılar. İYİ Parti Mardin İl Başkanı Süleyman Akar, yaptığı açıklamada, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Sungurlu Belediye Başkanı Abdülkadir Şahiner’e teşekkür ederken, Esen ailesinin ihtiyacı olan okul yolu ile ilgili de bilgi verdi.

- Advertisement -

KAYMAKAM HİCABİ AYTİMUR’A YOL TEŞEKKÜRÜ

Başkan Akar, köy yolunun ev ile okul arasındaki 400 metrelik kesiminin Derik Kaymakamı Hicabi Aytimur tarafından parke taşı kaplama olarak tamamlattırıldığını ifade ederek, “yol sorununun kısa sürede çözüme kavuşması dolayısıyla mahalle sakinleri, Esen ailesi ve biz İYI Parti ailesi olarak Sayın Kaymakama hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Sosyal devlet analayışı Derik’te bir daha hakim olmuştur. Devletimiz daima milletine hizmet anlayışı içerisinde çalışmaya devam etmektedir” dedi.

Günün anısına fotoğraf çekimi ile ziyaret tamamlandı.

TRY - Türk Lirası
USD
27,1727
EUR
28,9981
GBP
33,2567
RUB
0,2822
CNY
3,7235
JPY
0,1833

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu