30.5 C
Sungurlu
04/10/2022
Sungurlu HaberleriGündemSUNGURLU BELEDİYESİ ÜZERİNDEN ALGI OPERASYONU

SUNGURLU BELEDİYESİ ÜZERİNDEN ALGI OPERASYONU

- Google Reklamı -

Sungurlu Belediyesi’ne ait bir araçla Çorum’a bırakıldı denilen köpeklerle ilgili basında çıkan haberlerin gerçekleri saptırılarak servis edildiği belirtildi.

“Sungurlu Belediyesi ile ilgili yerel ve yaygın basında, özellikle Çorum Belediyesi ve Başkan yardımcısı tarafından servis edilen seviyesiz ve gerçek dışı beyanları asla kabul etmiyoruz”

Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Sungurlu Belediye Başkan Yardımcısı Bahri Sezen olayın, günde 3 defa Sungurlu’dan Çorum’a katı atık taşıyan, Katı Atık Birliği’ne ait araçla gerçekleştiğini ifade ederek, ‘Bu araçla Sungurlu’dan Çorum’a katı atık çöpü götürülmekte. Bahsi geçen olayda ise basında servis edildiği gibi 15-20 köpek söz konusu değil” dedi.

“6-7 KÖPEK OLDUĞU TUTANAKLARDA MEVCUTTUR”

- Advertisement -

Araç sürücüsü atıkları götürdüğü esnada, birkaç köpeğin araç çarpması sonucu öldüğünü görmesi üzerine, alanda bulunan 6 köpeği, bunlarda ölmesin diye araca almış diyen Sezen, “Daha sonrada atıkları boşaltırken köpekleri de bırakmış. Tamamen şoförün inisiyatifinde gerçekleşen bu olay ve bırakılan köpek sayısı Orman Müdürlüğü tutanaklarında da mevcuttur” dedi.

“ŞOFÖR KENDİSİNE ZARAR VERECEKLERİNİ DÜŞÜNMÜŞ “

Çorum Belediyesi tarafından bilinçli bir şekilde servis edilen ve 1 kamyon köpek bırakılmış gibi algı oluşturmaya çalışılan olay tamamen şoförün vicdanı ve iyi niyeti ile alakalıdır diyen Başkan Yardımcısı Sezen, bu haberin tamamen gerçek dışı ve kasıtlı olarak servis edildiğini belirterek, ‘Şoför akşam olması ve kendisine bağırılması ve zarar verileceğini düşündüğü için korkmuş ve emir kuluyum demiş.

“HER ZAMAN ÖNCÜLÜK YAPMIŞ BİR BELEDİYEYİZ”

Sungurlu Belediyesi özellikle sokan hayvanları konusunda Çorum merkezde dahil olmak üzere hayvan bakımı, kısırlaştırılması, doğada bulunan yabani hayvanların koruması gibi konularda, yaz kış demeden her zaman öncülük yapmış bir belediyedir. Bahsi geçen ithamları Sungurlu Belediyesi olarak kesinlikle kabul etmiyoruz.

Konu ile ilgili olarak belediyemiz olaya dahil olan personel hakkında gerekli incelemeyi başlatmıştır’ sözlerine ekledi.

Takip Edin

20,119BeğenenlerBeğen
9,264TakipçilerTakip Et
723TakipçilerTakip Et
817AboneAbone Ol
TRY - Türk Lirası
USD
18,5448
EUR
18,2232
GBP
21,0022
RUB
0,3196
CNY
2,6061
JPY
0,1283

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

error: İçerikler korunmaktadır!