SUNGURLU BELEDİYESİ, ÜCRETSİZ MASKE DAĞITIYOR

Sungurlu Belediyesi, hem sağlık açısından gerekli olan, hem de Koronavirüs salgını nedeniyle zorunlu hale getirilen maske konusunda, Sungurluların talebini ücretsiz olarak karşılamak ve maske kullanımını yaygınlaştırmak için seferber oldu.

Abone Ol

ÜCRETSİZ MASKE DAĞITIM NOKTASI OLUŞTURULDU

Maske üretim çalışmaları hızlandırılırken, kısa bir süre önce kendi olanaklarıyla maske üretmeye başlayan Sungurlu Belediyesi’nin sağlık ve hijyen şartlarına uygun olarak ürettiği o maskeler, Cumhurbaşkanlığı kararıyla marketlerde, pazar yerlerinde, belediye otobüslerinde maske takmanın zorunlu hale getirilmesinin hemen ertesinde vatandaşlara ücretsiz bir şekilde ulaştırılmaya başlandı.Bu kapsamda Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi üzerinde bulunan Zabıta noktasını ‘Ücretsiz Maske Dağıtım Noktası’ olarak değiştirerek vatandaşlara ücretsiz maske dağıtımına başlandığı bildirildi.

PAZAR YERLERİNDE DE MASKE DAĞITIMI YAPILDI

Marketlerde, pazar yerlerinde maske takmanın zorunlu hale getirilmesi üzerine bu alanlarda da maske talebinde büyük artış oldu. Sungurlu Belediyesi, vatandaşların sıkıntı yaşamaması için maske üretim ve dağıtım planını yeniden oluşturdu.Vatandaşların maske bulmakta zorlanmaması ya da çok yüksek fiyattan maske almak zorunda kalmaması için pazar yerlerinde maske dağıtımı yapıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz