-0.6 C
Sungurlu
01/10/2023
Sungurlu HaberleriGündemSUNGURLU BELEDİYESİ, ÜCRETSİZ MASKE DAĞITIYOR

SUNGURLU BELEDİYESİ, ÜCRETSİZ MASKE DAĞITIYOR

- Google Reklamı -

Sungurlu Belediyesi, hem sağlık açısından gerekli olan, hem de Koronavirüs salgını nedeniyle zorunlu hale getirilen maske konusunda, Sungurluların talebini ücretsiz olarak karşılamak ve maske kullanımını yaygınlaştırmak için seferber oldu.

ÜCRETSİZ MASKE DAĞITIM NOKTASI OLUŞTURULDU

Maske üretim çalışmaları hızlandırılırken, kısa bir süre önce kendi olanaklarıyla maske üretmeye başlayan Sungurlu Belediyesi’nin sağlık ve hijyen şartlarına uygun olarak ürettiği o maskeler, Cumhurbaşkanlığı kararıyla marketlerde, pazar yerlerinde, belediye otobüslerinde maske takmanın zorunlu hale getirilmesinin hemen ertesinde vatandaşlara ücretsiz bir şekilde ulaştırılmaya başlandı.Bu kapsamda Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi üzerinde bulunan Zabıta noktasını ‘Ücretsiz Maske Dağıtım Noktası’ olarak değiştirerek vatandaşlara ücretsiz maske dağıtımına başlandığı bildirildi.

PAZAR YERLERİNDE DE MASKE DAĞITIMI YAPILDI

Marketlerde, pazar yerlerinde maske takmanın zorunlu hale getirilmesi üzerine bu alanlarda da maske talebinde büyük artış oldu. Sungurlu Belediyesi, vatandaşların sıkıntı yaşamaması için maske üretim ve dağıtım planını yeniden oluşturdu.Vatandaşların maske bulmakta zorlanmaması ya da çok yüksek fiyattan maske almak zorunda kalmaması için pazar yerlerinde maske dağıtımı yapıldı.

TRY - Türk Lirası
USD
27,4131
EUR
29,0207
GBP
33,4358
RUB
0,2797
CNY
3,7582
JPY
0,1835

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu