-0.6 C
Sungurlu
28/09/2023
Sungurlu HaberleriGündemSungurlu-Alaca-Zile-Turhal Yolu Bölünmüş Yol Oluyor

Sungurlu-Alaca-Zile-Turhal Yolu Bölünmüş Yol Oluyor

- Google Reklamı -

SUNGURLU-ALACA-ZİLE-TURHAL YOLU BÖLÜNMÜŞ YOL OLUYOR
Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, Sungurlu-Alaca-Zile-Turhal karayolunun üç kesim olarak ihalelerinin yapılarak sözleşmelerinin imzalandığını söyledi.
1.055 km’lik Çorum karayolu ağının tamamına yakınının ya ihale edildiğini ya yapım aşamasında olduğunu ya da yapımının tamamlandığını söyleyen Uslu, “2002 yılı ve öncesinde Çorum karayolu ağının sadece 59 kilometrelik kısmı bölünmüş yoldu, bugün bölünmüş yol ağımız 318 kilometreye ulaşmıştır. 15 yıllık dönemde 2,3 milyar TL’nin üzerinde Karayolu yatırımı gerçekleştirdik. Ak Parti öncesi 10 yıllık dönemde yıllık ortalama 29,5 Milyon TL’lik yatırım yapılırken dönemimizde yıllık ortalama yatırım 5,3 kat artış ile 155,6 milyon TL olarak gerçekleşmiştir. Çorum-Osmancık yolundan Çorum-İskilip yoluna, İskilip-Çankırı yolundan Çorum-Mecitözü-Amasya yoluna birçok kesimde karayolu yapım çalışmalarımız devam etmekle birlikte ihale süreçleri tamamlanmış yollarımızın da çalışmalarına bahar aylarında başlanacaktır” dedi.
Alaca Çevreyolu Kavşağı Yapılıyor
Sungurlu-Alaca-Zile bölünmüş karayolunun Alaca Çevreyolu ile birlikte bir kısmının tamamlandığını belirten Uslu, “İkmal ihalesi kapsamında Sungurlu-Alaca-Zile-Turhal karayolumuz üç kesim olarak ihale edildi. Yapılan ihale kapsamında zaman zaman kazaların yaşandığı Alaca Çevreyolu kavşağını da yapmış olacağız. Yüklenici firmalar şantiye kurulumu ve diğer teknik hazırlıklarını yapıyorlar. Bahar aylarında havaların müsait olması ile birlikte yaklaşık 120 km’lik bölünmüş yol ve Alaca Çevreyolu Köprülü Kavşağı çalışmalarına başlanacaktır. Memleketimize hayırlı olsun” dedi.
Kamulaştırma Hariç 666 Milyon TL
Uslu, “Şuana kadar yapımı tamamlanan Sungurlu-Alaca kesimi bölünmüş yolu için 50,8 Milyon TL yatırım yaptık. 64 kilometrelik Sungurlu ayrımı – Boğazkale ayrımı – Alaca – 6. Bölge hududu kesimi için 246 Milyon TL, 32 kilometrelik Alaca-Zile kesimi 6. Bölge kısmı için 93 Milyon TL, 23 kilometrelik 6. Bölge hududu – Zile – Turhal kesimi için de 276 Milyon TL olmak üzere Sungurlu-Alaca-Zile-Turhal karayolu için kamulaştırma bedelleri hariç 666 Milyon TL yatırım yapmış olacağız” dedi.

TRY - Türk Lirası
USD
27,3138
EUR
28,6963
GBP
33,1402
RUB
0,2814
CNY
3,7368
JPY
0,1827

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu