-0.6 C
Sungurlu
07/06/2023
Sungurlu HaberleriEğitimSorumluluklarımla Büyüyorum Projesi Başladı

Sorumluluklarımla Büyüyorum Projesi Başladı

- Google Reklamı -

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit proje ilgili yaptığı açıklamada, “İlkokul çağındaki öğrencilerin sosyal sorumluluk projeleri aracılığıyla deneyimleyerek öğrenmeleri, öğrenmede kalıcılığı artırmaktadır. Öğrenciler bu projelerle sorumluluk almayı öğrenirler ve görev bilinci gelişir. Ekip çalışmasını öğrenen çocuklarda iletişim becerileri artar. Okul paydaşlarının çalışmalara gönüllü olarak katıldığı sosyal sorumluluk projelerinde öğrenci merkezde yer alarak birlikte etkinlikler planlanmaktadır” dedi.

Sungurlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılında İlçe genelinde tüm ilkokullarda uygulanacak olan “Sorumluluklarımla Büyüyorum” projesi başladı. | Sungurlu Haberleri
Eryiğit, “İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ilkokullarda yürüteceğimiz “Sorumluluklarımla Büyüyorum” projesiyle öğrencilerimizin ekip çalışmasını, disiplini ve organize olmayı öğrenmelerini; toplum sorunlarına yönelik farkındalıklarını artırmayı; empati ve gönüllülük bilincini küçük yaşlarda edinmelerini amaçlıyoruz. Çocuklarımızın sorumluluk sahibi, kendisi ve toplum için artı değerler üreten bireyler olması için çabalıyoruz. Yaşadığı topluma, paylaştıkları dünyaya ait sorumluluklarını bilen bireyler yetiştirmek nihai hedefimizdir” diye konuştu.
Bu hedefler doğrultusunda, aylık yürüteceğimiz temaları okul yöneticileri ve öğretmenlerden gelen görüşlere göre belirledik diyen Eryiğit, “Aylık çalışmalar sonucu yapılan çalışmaların etkililiğini değerlendirebilmek amacıyla kazanımlarımızı belirledik. Bu projede öğrenciler etkin şekilde rol alarak sınıf öğretmenlerinin liderliğinde çalışmalar yapacaklardır. Aylık faaliyetler belirli etkinliklerle sınırlandırılmayıp pedagojik ilkeler göz önünde bulundurularak okul paydaşlarınca hazırlanacaktır. Okullarımız düzenleyecekleri ortak etkinliklerle bir araya gelebilecektir. Böylece İlçe genelinde tüm öğrencilerimizin etkin bir biçimde projeye dahil olacağını” ifade etti.

[td_block_social_counter custom_title="Takip Edin" facebook="sungurlutelevizyonu" twitter="sungurlu_tv" youtube="channel/UC9UZAQXAsc2Nt7fu0E2B6XQ" instagram="sungurlu_tv" open_in_new_window="y" social_rel="" manual_count_instagram="10683" manual_count_facebook="20356"]
TRY - Türk Lirası
USD
23,1369
EUR
24,7376
GBP
28,7719
RUB
0,2844
CNY
3,2476
JPY
0,1660

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu