Sorumluluklarımla Büyüyorum Projesi Başladı

Sponsor

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit proje ilgili yaptığı açıklamada, “İlkokul çağındaki öğrencilerin sosyal sorumluluk projeleri aracılığıyla deneyimleyerek öğrenmeleri, öğrenmede kalıcılığı artırmaktadır. Öğrenciler bu projelerle sorumluluk almayı öğrenirler ve görev bilinci gelişir. Ekip çalışmasını öğrenen çocuklarda iletişim becerileri artar. Okul paydaşlarının çalışmalara gönüllü olarak katıldığı sosyal sorumluluk projelerinde öğrenci merkezde yer alarak birlikte etkinlikler planlanmaktadır” dedi.

Sungurlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılında İlçe genelinde tüm ilkokullarda uygulanacak olan “Sorumluluklarımla Büyüyorum” projesi başladı. | Sungurlu Haber
Eryiğit, “İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ilkokullarda yürüteceğimiz “Sorumluluklarımla Büyüyorum” projesiyle öğrencilerimizin ekip çalışmasını, disiplini ve organize olmayı öğrenmelerini; toplum sorunlarına yönelik farkındalıklarını artırmayı; empati ve gönüllülük bilincini küçük yaşlarda edinmelerini amaçlıyoruz. Çocuklarımızın sorumluluk sahibi, kendisi ve toplum için artı değerler üreten bireyler olması için çabalıyoruz. Yaşadığı topluma, paylaştıkları dünyaya ait sorumluluklarını bilen bireyler yetiştirmek nihai hedefimizdir” diye konuştu.
Bu hedefler doğrultusunda, aylık yürüteceğimiz temaları okul yöneticileri ve öğretmenlerden gelen görüşlere göre belirledik diyen Eryiğit, “Aylık çalışmalar sonucu yapılan çalışmaların etkililiğini değerlendirebilmek amacıyla kazanımlarımızı belirledik. Bu projede öğrenciler etkin şekilde rol alarak sınıf öğretmenlerinin liderliğinde çalışmalar yapacaklardır. Aylık faaliyetler belirli etkinliklerle sınırlandırılmayıp pedagojik ilkeler göz önünde bulundurularak okul paydaşlarınca hazırlanacaktır. Okullarımız düzenleyecekleri ortak etkinliklerle bir araya gelebilecektir. Böylece İlçe genelinde tüm öğrencilerimizin etkin bir biçimde projeye dahil olacağını” ifade etti.

Sponsor
Önceki İçerikBinlerce Fidanı Dere Yatağına Atmışlar
Sonraki İçerikBu Kez de Ağrılı Çocukların Yüzünü Güldürdü
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz