Sigortadan Hasarlı Araç Nasıl Alınır? Hasarlı Araç Alıp Binmek Mantıklı Mı?

Sponsor

Sigortadan araç nasıl satın alınır? Hasarlı araç alıp yaptırarak binmek ekonomik mi ? Pert araç alınır mı?

Sigortadan Hasarlı Araç Alımı

Günümüz şartlarında otomobil lüks olmaktan çıktı veihtiyaç haline geldi. Ancak otomobil fiyatları çok yüksek olduğundan vatandaşlar daha ucuza alınabilecek pert hasarlı yada sigorta şirketlerinin satmış olduğu araçlara yöneldi. Peki Sigortadan Araç Nasıl alınır? Sigortadan alınan araçlar ne kadar avantajlıdır?

Ne kadar Ucuza Araç almak Mümkün?

Sponsor

Sigorta firmalarından araç alırken bu işi yapan kurumsal firmaların internet sitelerini takip etmek faydalı olacaktır. Zaman zaman açık arttırma usulu ile de yapılan ihalelerden %50’ye varan indirimli araçlar alabilmek ve bunları kendi ustalarınız marifetiyle yaptırarak kullanabilirsiniz.Hasarını ve onarım şartlarını görerek yaptırdığınız araçlarda sorun yaşama olasılığınız daha düşük olacaktır.

 

Sigortadan Hasarlı Araç Alımı | Sungurlu HaberYapılan İhalelerde bu işten anlayan ustanızla katılarak yada gidip bizzat aracı yerinde görerek fiyat teklifi vermeniz faydanıza olacaktır.

Genelde araçlar hakkında ihale öncesinde aşağıdaki bilgiler verilir.

 

  • Model Yılı
  • Hasar Bilgisi
  • Hasar Kaydı bilgisi (Tramer)
  • İşçilik ve parça masrafı
  • Gerekli şartlar

Hasarlı Araçlar Hakkında Genel Bİlgi

  • Pert araçların büyük bir bölümü genellikle çekme belgelidir.Aracın yaptırılıp yeniden piyasaya çıkarılması için plaka işlemlerinin (muayene vb) aracın kaydının yapılması gerekmektedir.Sigortadan Hasarlı Araç Alımı | Sungurlu Haber
  • Hasarlı araç alırken aracın daha önceden onarılıp düzeltimişse yada daha önceden hasarlı mı dikkat edilmelidir. Bazı ağır hasarlı araçlara çıkma parçalar uydurularak hasar daha küçükmüş gibi gösterilebilmektedir.
  • Alacağınız aracın hasar durumu yedek parça ve onarım durumu hakkında önceden bilgi alırsanız onarım aşamasında sıkıntı yaşamazsınız.
Sponsor
Önceki İçerikİnstagram’da Son Görülme Nasıl Kapatılır?
Sonraki İçerikŞahiner’den Oda Başkanlarına Hayırlı Olsun Ziyaretleri
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz