Şehitlerimize Dua, Mehmetçiğe Destek Yürüyüşü (VİDEO)

Sponsor

Sungurlu’da, Suriye İdlib’de gerçekleştirilen saldırılar sonucu şehit düşen askerlerimize dua ve “Bahar Kalkanı Harekatı’na” destek amacıyla yürüyüş düzenlendi.

Yürüyüşün Videosu

Sungurlu Belediyesi tarafından organize edilen yürüyüşe binlerce vatandaşımız katıldı. Vatandaşlar, dispanser önünde bir araya gelerek Atatürk Anıtı’na kadar Esad Rejimi aleyhinde slogan atarak yürüdü. Atatürk Anıtı önünde şehitler için 1 dakika saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okunmasının akabinde şehitler için Kuran-ı Kerim tilaveti okundu. Yürüyüşe Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, İYİ Parti İlçe Başkanı Dursun Kanmış, İYİ Parti İl Genel Meclis Üyesi Ercan Şahin, Kore Gazisi Muzaffer Karaca ve Terör Gazisi Mustafa Köylü, Belediye meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşu başkanları, oda başkanları, birim müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Dua’nın Vİdeosu

Sponsor

Foto Galeri

Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner yürüyüş sonrası yaptığı konuşmasında; “Bu vatan kolay kurulmadı. İdlib’te 36 tane ana kuzusunu şehit verdik. Ateş düştüğü yeri yakıyor. Bu vatan Sultan Alparslan’dan Ulu Önder Mustafa Kemal Paşa’ya kadar milyonlarca şehit verdi. Biz vatanımız için kadınından erkeğine, yaşlısından gencine hiçbir zaman canımızı da kanımızı da esirgemedik, esirgemeyiz. Zor günler geçiriyoruz. Birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyulduğu günler. Bizi yönetenlerden de şunu istiyoruz. Bırakın artık bu öfkeyi, kini, nefreti; bırakın birbirinize hakareti. Artık Türk milletinin birliğine beraberliğine yakışacak duruş sergileyin diyoruz. 36 şehidimiz geliyor televizyonda gülüyorlar. Utanmadan arlanmadan. Ülke her gün şehit veriyor. Genel başkanı çıkıyor ana muhalefetine söylemediği kelime yok, ana muhalefetin genel başkana söylemediği kelime yok. Ben buradan sizleri kınıyorum, yazıklar olsun sizlere. Biz burada evlatlarımızı düşünüyoruz. Bende belediye başkanıyım, sizleri de oraya, bu millet bizi doğru yönet, elini vicdanından çekme diye seçti. kimse kusura bakmasın, biz 3-4 çapulcuya meydan bırakmayız. Suriye’yi yerle bir ederiz. Önce birlik. Allah hepinizden razı olsun. Bakın duyarlılığımızı gösterdik Sungurlu halkı olarak. Buradan kahve köşelerinde oturup da seyredenleri de kınıyorum. Biz böyle millet değiliz biz asil milletiz. Hangi siyasi parti olursa olsun hangi siyasi görüş olursa olsun bu toprak bu şehitlerimiz her şeyin üzerindedir. Allah birliğimizi bozmasın birlikte rahmet ayrılıkta azap vardır. “dedi

Sponsor
Önceki İçerikSungurlu’da, Yeşilay’ın Kuruluşunun 100.Yılı Etkinliği
Sonraki İçerikHEMŞEHRİMİZ’DEN İYİ HABER
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz