ŞEHİTLERİMİZ İÇİN YÜRÜDÜLER

Sponsor

Hitit Üniversitesi Meslek Yüksekokulu öğrencileri İdlip’te şehit düşen 36 askerimiz için yürüyüş düzenlediler.

Hitit Üniversitesi Sungurlu Meslek Yüksekokulu kampüsünden başlayan yürüyüş öğrenciler “Şehitler ölmez vatan bölünmez” sloganları atarak Sungurlu şehitliğine kadar yürüdüler. Şehitlikte saygı duruşu ve İstiklal marşını okudular.

Öğrenciler adına bir konuşma yapan Sosyal Hizmetler Bölümü öğrencisi Buse Algül, “26 Şubat 2020 tarihinde İdlib’te birlik ve beraberliğimizi hedef alan, terör örgütlerine karşı yürütülen mücadelede, 36 kahraman Mehmetçiğimizi hain bir eylem sonucu şehit vermiş bulunuyoruz. Acımız çok büyük, hüznümüz dağlar kadar ama boynumuzu bükmüyoruz. Kor ateş de olsa, hüznümüzü yüreğimize gömecek, gözyaşımızı içimize akıtacağız, hainleri sevindirmeyeceğiz. Kin yuttuk kan kusturacağız. Net biçimde ifade ediyoruz; kazanamayacaklar. Kendi karanlıklarında eriyip gideceklerdir. Kendi kanlarında boğulacaklardır. Hiçbir zaman ümitsiz olmadık, olmayacağız. Şiddet sarmalına teslim olmadık, hiçbir zaman da teslim olmayacağız. Bizlere bu acıyı yaşatanlar, bilsinler ki bunun bedelini çok ağır biçimde ödeyeceklerdir.”

“Aziz şehitlerimiz! Kutsal vatan topraklarının bölünmez bütünlüğü uğruna ölümü göze alarak yaptığınız ulu görev sonucunda, şanlı bir tarih yazarak, şahadet mertebesine ulaştınız. Tehditler karşısında bu büyük millet, şehit olmayı her zaman bir onur ve gurur kaynağı olarak görmüştür. Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığına yönelik her türlü tehdide karşı, sarsılmaz inancımıza, ebedi kaynak teşkil edecek ve bu ateş yüreklerimizde daima yanacaktır”

Sponsor

Şehitlerimize Allahtan rahmet gazilerimize acil şifalar diliyoruz. Bizler Sungurlu Meslek Yüksekokulu öğrencileri olarak erkeğimizle kadınımızla Yüce Türk Milleti, Vatan ve Al bayrağımız uğrunda can alıp can vermeye daima hazırız” ifadelerini kullandı.
Konuşmanın ardından asker andı ve şehit askerlerin isim ve memleketleri okunarak öğrenciler hep bir ağızdan burada diye bağırdılar. Daha sonra tüm şehitler için dua edilerek, program sona erdi.

Sponsor
Önceki İçerikYangın Paniğe Neden Oldu
Sonraki İçerikHEMŞEHRİMİZ AĞIR YARALANDI
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz