-0.6 C
Sungurlu
04/10/2023
Sungurlu HaberleriGündemŞEHİTLERİMİZ İÇİN YÜRÜDÜLER

ŞEHİTLERİMİZ İÇİN YÜRÜDÜLER

- Google Reklamı -

Hitit Üniversitesi Meslek Yüksekokulu öğrencileri İdlip’te şehit düşen 36 askerimiz için yürüyüş düzenlediler.

Hitit Üniversitesi Sungurlu Meslek Yüksekokulu kampüsünden başlayan yürüyüş öğrenciler “Şehitler ölmez vatan bölünmez” sloganları atarak Sungurlu şehitliğine kadar yürüdüler. Şehitlikte saygı duruşu ve İstiklal marşını okudular.

Öğrenciler adına bir konuşma yapan Sosyal Hizmetler Bölümü öğrencisi Buse Algül, “26 Şubat 2020 tarihinde İdlib’te birlik ve beraberliğimizi hedef alan, terör örgütlerine karşı yürütülen mücadelede, 36 kahraman Mehmetçiğimizi hain bir eylem sonucu şehit vermiş bulunuyoruz. Acımız çok büyük, hüznümüz dağlar kadar ama boynumuzu bükmüyoruz. Kor ateş de olsa, hüznümüzü yüreğimize gömecek, gözyaşımızı içimize akıtacağız, hainleri sevindirmeyeceğiz. Kin yuttuk kan kusturacağız. Net biçimde ifade ediyoruz; kazanamayacaklar. Kendi karanlıklarında eriyip gideceklerdir. Kendi kanlarında boğulacaklardır. Hiçbir zaman ümitsiz olmadık, olmayacağız. Şiddet sarmalına teslim olmadık, hiçbir zaman da teslim olmayacağız. Bizlere bu acıyı yaşatanlar, bilsinler ki bunun bedelini çok ağır biçimde ödeyeceklerdir.”

“Aziz şehitlerimiz! Kutsal vatan topraklarının bölünmez bütünlüğü uğruna ölümü göze alarak yaptığınız ulu görev sonucunda, şanlı bir tarih yazarak, şahadet mertebesine ulaştınız. Tehditler karşısında bu büyük millet, şehit olmayı her zaman bir onur ve gurur kaynağı olarak görmüştür. Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığına yönelik her türlü tehdide karşı, sarsılmaz inancımıza, ebedi kaynak teşkil edecek ve bu ateş yüreklerimizde daima yanacaktır”

- Advertisement -

Şehitlerimize Allahtan rahmet gazilerimize acil şifalar diliyoruz. Bizler Sungurlu Meslek Yüksekokulu öğrencileri olarak erkeğimizle kadınımızla Yüce Türk Milleti, Vatan ve Al bayrağımız uğrunda can alıp can vermeye daima hazırız” ifadelerini kullandı.
Konuşmanın ardından asker andı ve şehit askerlerin isim ve memleketleri okunarak öğrenciler hep bir ağızdan burada diye bağırdılar. Daha sonra tüm şehitler için dua edilerek, program sona erdi.

TRY - Türk Lirası
USD
27,5500
EUR
28,8378
GBP
33,2513
RUB
0,2728
CNY
3,8286
JPY
0,1846

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu