Şehit Yasin Keyvanoğlu Anaokulu Miko ile Tijen İşleri Hijyen eTwinning Projesine Katıldı

Sponsor

Dünyanın yaşadığı Covid-19 salgını sürecinde hijyenin önemini çocuklara anlatmak ve dikkat edilmesi gereken temizlik kurallarını erken yaşta alışkanlık oluşturarak, farkındalık kazandırmak için Şehit Yasin Keyvanoğlu Anaokulu Papatyalar Sınıfı Öğretmeni Sevilay Kalınsazlıoğlu rehberliğinde Miko ile Tijen İşleri Hijyen eTwinning projesine katıldılar.

Proje çalışmaları hakkında bilgi veren Şehit Yasin Keyvanoğlu Anaokulu Papatyalar Sınıfı öğretmeni Sevilay Kalınsazlıoğlu, “Hem yüz yüze, hem de uzaktan eğitime göre planlanan bu projede sosyal mesafe kuralı, maske kullanımı, el yıkama alışkanlığı, vücut temizliği, çevre temizliği, oyuncakların temizliği, besinlerin temizliği gibi konuları ele alarak dikkatimizi hijyen konusunda yoğunlaştırmayı ve farkındalık oluşturmayı amaçladık.” dedi.

Okullarında öğrencilerin Covid-19’dan korunmaları için gereken tüm tedbirlerin alındığını dile getiren Okul Müdürü Yasemin YİĞİTBAŞ, çocuklar okula başladıklarında daha önce karşılaşmadıkları pek çok mikropla aynı anda karşıladıkları için okulun ilk dönemleri çok sık hasta olmaktadırlar. Bu hastalık süreçlerini en aza indirmek ve bulaşıcı hastalıkların önlenmesi için hijyen kurallarını kazandırmak çok önemlidir. Kişisel hijyen alışkanlıklarının doğru yerleşmesi ve ortak kullanım alanlarında dikkat edilmesi gereken kurallar konusunda bilinç kazandırmak için Miko İle Tijen İşleri Hijyen Projesine katıldığı için öğretmeni Sevilay Kalınsazlıoğlu’na teşekkür etti.

Sponsor
Sponsor
Önceki İçerikÇorum’a 47 Sağlık Personeli Atanacak
Sonraki İçerikOtomobil İle Hafif Ticari Araç Çarpıştı: 3 Kişi Yaralandı
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz