Sungurlu Televizyonu | Sungurlu TV | Sungurlu Haber
Image default
Eğitim

Şehit Yasin Keyvanoğlu Anaokulu Miko ile Tijen İşleri Hijyen eTwinning Projesine Katıldı

Dünyanın yaşadığı Covid-19 salgını sürecinde hijyenin önemini çocuklara anlatmak ve dikkat edilmesi gereken temizlik kurallarını erken yaşta alışkanlık oluşturarak, farkındalık kazandırmak için Şehit Yasin Keyvanoğlu Anaokulu Papatyalar Sınıfı Öğretmeni Sevilay Kalınsazlıoğlu rehberliğinde Miko ile Tijen İşleri Hijyen eTwinning projesine katıldılar.

Proje çalışmaları hakkında bilgi veren Şehit Yasin Keyvanoğlu Anaokulu Papatyalar Sınıfı öğretmeni Sevilay Kalınsazlıoğlu, “Hem yüz yüze, hem de uzaktan eğitime göre planlanan bu projede sosyal mesafe kuralı, maske kullanımı, el yıkama alışkanlığı, vücut temizliği, çevre temizliği, oyuncakların temizliği, besinlerin temizliği gibi konuları ele alarak dikkatimizi hijyen konusunda yoğunlaştırmayı ve farkındalık oluşturmayı amaçladık.” dedi.

Okullarında öğrencilerin Covid-19’dan korunmaları için gereken tüm tedbirlerin alındığını dile getiren Okul Müdürü Yasemin YİĞİTBAŞ, çocuklar okula başladıklarında daha önce karşılaşmadıkları pek çok mikropla aynı anda karşıladıkları için okulun ilk dönemleri çok sık hasta olmaktadırlar. Bu hastalık süreçlerini en aza indirmek ve bulaşıcı hastalıkların önlenmesi için hijyen kurallarını kazandırmak çok önemlidir. Kişisel hijyen alışkanlıklarının doğru yerleşmesi ve ortak kullanım alanlarında dikkat edilmesi gereken kurallar konusunda bilinç kazandırmak için Miko İle Tijen İşleri Hijyen Projesine katıldığı için öğretmeni Sevilay Kalınsazlıoğlu’na teşekkür etti.

İlgili İçerikler

İlçemizde Turizm Haftası Kutlandı

Safa Özhazinedar

ODTÜ Bilim Otobüsü Sungurlu’da

Safa Özhazinedar

Okullara Özel Taşıma Yapan Öğrenci Servisleri Denetlendi

Bir Günlüğüne Çakı Gibi Asker Oldular

Safa Özhazinedar

Taşımalı Eğitim Öğrenci Servis Araçları Denetlendi

Safa Özhazinedar

SARI, SUNGURLU’DA İNCELEMELERDE BULUNDU

Safa Özhazinedar

Yorum Bırak

Kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için detaylara göz atın. Onayla Detaylar