-0.6 C
Sungurlu
28/09/2023
Sungurlu HaberleriEğitimŞehit Yasin Keyvanoğlu Anaokulu Miko ile Tijen İşleri Hijyen eTwinning Projesine Katıldı

Şehit Yasin Keyvanoğlu Anaokulu Miko ile Tijen İşleri Hijyen eTwinning Projesine Katıldı

- Google Reklamı -

Dünyanın yaşadığı Covid-19 salgını sürecinde hijyenin önemini çocuklara anlatmak ve dikkat edilmesi gereken temizlik kurallarını erken yaşta alışkanlık oluşturarak, farkındalık kazandırmak için Şehit Yasin Keyvanoğlu Anaokulu Papatyalar Sınıfı Öğretmeni Sevilay Kalınsazlıoğlu rehberliğinde Miko ile Tijen İşleri Hijyen eTwinning projesine katıldılar.

Proje çalışmaları hakkında bilgi veren Şehit Yasin Keyvanoğlu Anaokulu Papatyalar Sınıfı öğretmeni Sevilay Kalınsazlıoğlu, “Hem yüz yüze, hem de uzaktan eğitime göre planlanan bu projede sosyal mesafe kuralı, maske kullanımı, el yıkama alışkanlığı, vücut temizliği, çevre temizliği, oyuncakların temizliği, besinlerin temizliği gibi konuları ele alarak dikkatimizi hijyen konusunda yoğunlaştırmayı ve farkındalık oluşturmayı amaçladık.” dedi.

Okullarında öğrencilerin Covid-19’dan korunmaları için gereken tüm tedbirlerin alındığını dile getiren Okul Müdürü Yasemin YİĞİTBAŞ, çocuklar okula başladıklarında daha önce karşılaşmadıkları pek çok mikropla aynı anda karşıladıkları için okulun ilk dönemleri çok sık hasta olmaktadırlar. Bu hastalık süreçlerini en aza indirmek ve bulaşıcı hastalıkların önlenmesi için hijyen kurallarını kazandırmak çok önemlidir. Kişisel hijyen alışkanlıklarının doğru yerleşmesi ve ortak kullanım alanlarında dikkat edilmesi gereken kurallar konusunda bilinç kazandırmak için Miko İle Tijen İşleri Hijyen Projesine katıldığı için öğretmeni Sevilay Kalınsazlıoğlu’na teşekkür etti.

TRY - Türk Lirası
USD
27,3417
EUR
28,7381
GBP
33,1911
RUB
0,2817
CNY
3,7408
JPY
0,1829

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu