Sungurlu Televizyonu | Sungurlu TV | Sungurlu Haber
Image default
Gündem

Şehit Karaman’ın Odası İlk Günkü Gibi Duruyor

Tunceli’nin Pülümür ilçesinde polis helikopterinin düşmesi sonucu şehit olan Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Yavuz Selim Karaman’ın hatıraları odasında yaşatılıyor.

Akçakent Sitesi Toki evlerinde yaşayan Karman ailesi, Tunceli’de helikopter kazasında şehit düşen oğulları Yavuz Selim Karaman’dan geriye kalan eşyalarını, baba evindeki odasında ilk günkü gibi saklıyor. Aile, şehit oğullarından kalan hatıralarına gözü gibi bakıyor.

’O her zaman kalbimizde’

Oğlu Yavuz Selim Karaman’ın 18 Nisan 2017 yılında bir helikopter kazasında şehit olduğunu belirten baba Hasan Karaman, “Acımız çok büyük. 2,5 seneyi geride bıraktık ama bizim acımız her geçen gün katlanıyor. Ama gururluyuz. Yavrumuz Şehit oldu. Biz inançlı insanlarız. Rabbimin bir taksiratı var. Rabbim bütün şehitlerimize rahmeti ile muamele eylesin” ifadelerini kullandı.

Şehit Karaman’ın Odası İlk Günkü Gibi Duruyor » Sungurlu Haber
ŞEHİT KARAMAN’IN ODASI İLK GÜNKÜ GİBİ DURUYOR

Odada oğlumuzun giydiği kamuflaj, ayakkabı ve botları var. Şehadet belgesi, beratı, saati, gözlüğü, parfümü ve kişisel eşyaları bulunuyor diyen baba Karaman, “Ondan kalan hatıraları büyüterek resim haline getirdik. Onları dolabında saklamaya çalışıyor, bu şekilde onu yaşatmaya çalışıyoruz. O her zaman kalbimizde. Rabbim, biz sağ olduğumuz ve nefes aldığımız müddetçe bizi ondan ayırmadı, ayırmayacağına da inanıyoruz. Biz onu şuanda bile canlı bir şekilde yaşadığına inanıyoruz” şeklinde konuştu.

Şehit Karaman’ın Odası İlk Günkü Gibi Duruyor » Sungurlu Haber
ŞEHİT KARAMAN’IN ODASI İLK GÜNKÜ GİBİ DURUYOR

’Şehadetiyle de bize en büyük şerefi yaşattı’

Her gün odada saatlerce oturup oğlundan kalan eşyalarını öpüp kokladığını söyleyen Şehit Annesi Mine Karaman ise, “Oğlum Yavuz Selim Karaman onurumuz, gururumuzdu. Şehadetiyle de bize en büyük şerefi yaşattı. Rabbim cennette kavuşmayı nasip etsin inşallah” ifadelerini kullandı.

İlgili İçerikler

Şampiyon Aşağıfındıklı Orta Okulu

Safa Özhazinedar

İhtiyaç Sahiplerine Yardım Elini Uzatıyorlar

Safa Özhazinedar

Onkoloji Merkezi’nin Temeli Atılıyor

Safa Özhazinedar

"Engellilerin Sorunlarını Kendi Sorunlarımız Görmeliyiz"

Safa Özhazinedar

Voleybol’da Malatya’yı Rahat Geçtik:3-0

Safa Özhazinedar

PLANLANAN ÇALIŞMALAR HAKKINDA GÖRÜŞ ALIŞVERİŞİNDE BULUNDULAR

Safa Özhazinedar

Yorum Bırak

Kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için detaylara göz atın. Onayla Detaylar