-0.6 C
Sungurlu
16/03/2023
Sungurlu HaberleriGündemŞehit Aybüke Yalçın Sanat Merkezi Açıldı

Şehit Aybüke Yalçın Sanat Merkezi Açıldı

- Google Reklamı -

Merkezi İstanbul’da bulunan Çorumlu Eğitimci, Sanayici ve İş Adamları Dayanışma Derneği (ÇESİAD) tarafından hazırlanan proje kapsamında şehit öğretmen Şenay Aybüke Yalçın’ın adı ve anısının yaşatılması amacıyla memleketi olan Çorum’da , Çamlıca Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde sanat merkezi kuruldu.

İçerisinde müzik enstrümanlarının yanı sıra Aybüke öğretmenin fotoğraflarının yer aldığı sanat merkezinin açılışı, Kaymakam Osman Şahin, ÇESİAD Başkanı Mehmet Karaca, Aybüke öğretmenin babası Sadık Yalçın ile Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerince yapıldı.

KMerkezi İstanbul'da bulunan Çorumlu Eğitimci, Sanayici ve İş Adamları Dayanışma Derneği (ÇESİAD) tarafından hazırlanan proje kapsamında şehit öğretmen Şenay Aybüke Yalçın'ın adı ve anısının yaşatılması amacıyla memleketi olan Çorum’da , Çamlıca Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde sanat merkezi kuruldu. | Sungurlu Haberleriaraca, törendeki konuşmasında, Aybüke öğretmenin vatanın her coğrafyasında görev yapmaya razı olmuş, başarılı ve yürekli bir eğitimci olduğunu söyledi.

- Advertisement -

“Batıya da gidebilirdi ama o doğuya gitti.” diyen Karaca, “Vatanın her köşesindeki çocukların eğitimine katkı yapmak istedi. Gitti ama haince, kahpece şehit edildi. Onun da hayalleri ve idealleri vardı.” ifadelerini kullandı.

Öğrencilere tavsiyede bulunan Karaca, “Dernek olarak memleketin birçok yerine gittik. Bugün bu projemizin hayata geçirilmesini sağlayan genç üniversiteli arkadaşlarımız da zamanında sizin gibiydi. Onlar da buralardan yetişti. Her zaman idealinizin peşinden koşun.” dedi.

Merkezi İstanbul'da bulunan Çorumlu Eğitimci, Sanayici ve İş Adamları Dayanışma Derneği (ÇESİAD) tarafından hazırlanan proje kapsamında şehit öğretmen Şenay Aybüke Yalçın'ın adı ve anısının yaşatılması amacıyla memleketi olan Çorum’da , Çamlıca Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde sanat merkezi kuruldu. | Sungurlu Haberleri

Baba Sadık Yalçın da okul idaresi ile ÇESİAD’a teşekkür etti.

- Google Reklamı -

Şehit edildiği günden itibaren başta devlet yöneticileri olmak üzere tüm Türkiye’nin Aybüke öğretmeni bağrına bastığını vurgulayan Yalçın, şunları kaydetti:

“Aybüke’mizin, Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Türk milleti tarafından bağrına basılması, ona gösterilen ilgi ve sevginin büyüklüğü, bu milletin damarlarındaki asil kanın gereğidir. Millet olarak çok zor bir bölgede, coğrafyadayız. Anadolu’ya gelişimizden bu yana çektiğimiz sıkıntılar tarih sayfalarında anlatılmakta. Bu bölgede barınmak zor. Bunu Türk milletinin her evladı biliyor. Gerektiğinde bedel ödemeyi biliyoruz, fazlasını da öderiz ama inşallah bedel ödemeden varlığımızı devam ettiririz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları tarafından Osmanlı İmparatorluğu’nun bakiyesi olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti, adeta küllerinden yeniden ayağa kaldırılmıştır.”

Gençlere tavsiyede bulunan Yalçın, “Gençlerimiz hiçbir zaman ilim ve irfan yolundan ayrılmasın. ‘Öğretmen oldum ben.’ diye sosyal medyada paylaşım yapan Aybüke öğretmenin ideali, bizim vermiş olduğumuz, bizim de büyüklerimizden almış olduğumuz eğitimin gereğidir. Türk milletinin evladı nerede olursa olsun, ‘Ne mutlu Türküm diyene’ demekten gocunmamalıdır.” diye konuştu.

Açılışın ardından yemek programı için davetlilerle birlikte Karasoku Köyü’ne geçen kafile yenilen yemeğin ardından Oğuzlar ilçesine hareket etti.Obruk Barajı kenarındaki  Oğuzlar Belediyesi Altınkoz tesislerinde keyifli vakit geçiren ÇESİAD ekibi barajda yapılan tekne turunun ardından Merkez’e geçerek otele yerleşti.Pazar günü otelde yapılan kahvaltının ardından Ortaköy Belediye Başkanı Taner İsbir’in davetlisi olarak İncesu Kanyonu’na hareket eden ekip burada geçirilen keyifli dakikaların ardından Şapinuva’nın da gezilmesinin ardından Hattuşa Örenyeri’ni görmek amacıyla Boğazköy’e geçti. Alacahöyük Köyü’nde bulunan,  Anadolu’nun ilk barajı olma özelliğine sahip olan Hitit Barajı’nı da gezen ekip hem projelerini hayata geçirip hem de memleketlerinin tarihi ve kültürel yerlerini gezip görme imkanı buldu.Oldukça dolu geçen gezi programını tamamlayarak biriktirilen güzel anıların ardından Sungurlu ilçesinde yenen akşam yemeğinin sonra İstanbul’a doğru hareket etti.

Takip Edin

20,356BeğenenlerBeğen
10,683TakipçilerTakip Et
732TakipçilerTakip Et
1,670AboneAbone Ol
TRY - Türk Lirası
USD
18,9739
EUR
20,2399
GBP
22,8924
RUB
0,2523
CNY
2,7559
JPY
0,1421

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

error: İçerikler korunmaktadır!