Sungurlu Televizyonu | Sungurlu TV | Sungurlu Haber
Image default
Eğitim Gündem

Satıcının Olmadığı Kantin Öğrencilere Güveni Öğretti

Dürüstlüğü ve güveni aşılamak için Boğazkale Şehit Mustafa Karasakal Çok programlı Anadolu Lisesi’nde başlatılan “Güven Kantini” uygulamasıyla öğrenciler işletmecisi bulunmayan kantinden istedikleri ürünü alıp parasını kasaya bırakıyor.

Satıcının Olmadığı Kantin Öğrencilere Güveni Öğretti » Sungurlu Haber

Okulda kantin olmaması nedeniyle okul yönetimi, okulun koridoruna masa koydu. Dürüstlüğü ve güveni aşılamak için başlatılan projede, kantine gelen öğrenciler, satın almak istedikleri ürünün parasını kasaya bırakıyor, gereken durumlarda da para üstünü kasadan kendisi alıyor. Bu kantinde satıcı da alıcı da sizsiniz”, “Dürüstlüğün kurala ihtiyacı yoktur” yazıları yer alıyor. Projeyle, çocukların dürüstlükle ilgili davranışlarının pekiştirilmesi hedefleniyor.

Satıcının Olmadığı Kantin Öğrencilere Güveni Öğretti » Sungurlu Haber

“Gençlere güvenimizi göstermiş olalım”

Proje sorumlusu Müdür Yardımcısı Berkan Delibaş ise okulda kantin olmaması nedeniyle tüm öğretmenlerle fikir alışverişinde bulunarak güven ve dürüstlük marketini kurmaya karar verdik. Biz bu şekilde onlara güvenimizi göstermiş olalım ki, onlar da doğruluklarını, dürüstlüklerini gösterme fırsatı bulsunlar. Çokta güzel sonuçlar aldık. Milli Eğitim Bakanlığımız da okullarımızda değerler eğitimine çokta önem veriyor. Biz de bunu burada yaparak yaşayarak öğrencilerimiz üzerinde uygulamaktayız” diye konuştu.

İlgili İçerikler

Erayhan, ” Muharrem ayı, İslamiyet’in en kıymetli 4 ayından birisidir”

Safa Özhazinedar

Gençlik Haftası Şehitlik Ziyareti ile Başladı

Safa Özhazinedar

Aşutoğlu 1 Mayıs İşçi Bayramını Kutladı

Safa Özhazinedar

Bahçelievler Mahallesi Artık Daha Güzel

YENİ BAŞKAN İSMAİL POZAN OLDU

Safa Özhazinedar

Başkan Şahiner’den, İstanbul’un Fethi Mesajı

Safa Özhazinedar

Yorum Bırak

Kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için detaylara göz atın. Onayla Detaylar