7.8 C
Sungurlu
26/11/2022
Sungurlu HaberleriSiyasetSARIGÜL’DEN SUNGURLU T TİPİ CEZAEVİ ÖNÜNDE GENEL AF ÇAĞRISI

SARIGÜL’DEN SUNGURLU T TİPİ CEZAEVİ ÖNÜNDE GENEL AF ÇAĞRISI

- Google Reklamı -

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül ve parti yöneticileri saat 14.00’de Sungurlu T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu önüne geldi.

Sungurlu T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu önüne gelen Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, tüm siyasi partilere seslenerek genel af çağrısında bulundu. Sarıgül, cezaevi önünden ‘Af et Türkiyem’ diye seslendi.

“TOPLUMSAL BARIŞ İÇİN AF”

Ülkemin dört bir köşesinde gittiğim yerlerde mahkum aileleri bana öyle şeyler anlattılar ki sessiz kalamazdım diyen Sarıgül, “Cezaevlerindeki kader mahkumlarından bana öyle sorunlar ulaştı ki susup oturamazdım. Bu nedenle 9 Nisan’da bir af çağrısında bulundum. O günden beridir, bu çağrıyı tekrarlıyorum. Bugün de bu amaçla Sungurlu Cezaevi önündeyim” dedi.

- Advertisement -

Yaptığım af çağrısının üç gerekçesi var diyen Genel Başkan Sarıgül, “Son yıllarda yaşanan ekonomik kriz, işsizlik, eşitsizlik, haksızlık, geçim sıkıntısı ve kutuplaşma nedeniyle toplum gergin, toplum huzursuz, Toplumsal barışa ihtiyacımız var. Cezaevleri doldu, taştı. Cezaevleri bırakın ıslah etmeyi en temel ihtiyaçları dahi karşılayamıyor. Yargılamaların hakkaniyete uygun olarak yapılmadığı konusunda şikâyetler arttı. Bu gerekçelerle, bugün buradan bütün siyasi partilere bir kez daha çağrıda bulunuyorum. Gelin hep birlikte bir af çıkaralım. Adı da “toplumsal barış” affı olsun. Devletimizin güçlü ve adil olduğunu, vicdanlı, şefkatli ve merhametli olduğunu gösterelim. Cezaevlerinden çıkacak insanlara da maddi manevi, psikolojik destek verelim, onlara sahip çıkalım. Suçlulara, intikam alınması gereken, insanlar, olarak değil, topluma kazandırılmaları gereken insanlar olarak bakmalıyız. Yaptıkları, hatalardan, ders çıkaran herkes ikinci bir şansı hak eder.

“TÜRKİYE’MİN VİCDANINA SESLENİYORUM“

Sarıgül açıklamasının devamında, “Affet Türkiye! Diyorum. Haksızlığa uğramışlar için affet. Anaların hasretini dindirmek için affet. Çocukları sevindirmek için affet. Özgürlük için, barış için affet. Geçmişi geride bırakmak için affet. Biz, ülkemizde, birlik beraberliğin artmasını, bir kardeşlik havasının esmesini istiyoruz. Yaptığım bu, toplumsal af çağrısının destek bulacağına inanıyorum” diye konuştu.

“VENEZUELA’YI BIRAK ANADOLU’YA BAK”

‘Tarım Bakanı Vahit Kirişçi’nin, Venezuela’da buğday üreteceğimize ilişkin açıklamasına cevap veren Sarıgül, “Sayın bakan daha önce de Afrika’ya göz dikmişti. Allah akıl, fikir versin. Gelen gideni aratır diye boşuna denmemiş, giden bakan ithalatçıydı, “Paramız var dışarıdan alıyoruz” diyordu. 120 Milyar dolar parayı, Rusya, Ukrayna, Kanada, ABD, çiftçisine yedirdi. Gelen bakan da “dışarıda üretiriz” diyor. Nedense gözleri hep dışarıda. 2 milyon çiftçi üretimi bırakmış, 5 milyon hektara yakın tarım arazisini kaybetmişiz. Venezuela’da buğday üreteceğiz. Venezuela’yı bırak Anadolu’ya bak sayın bakan. Konya’daki Tarım Enstitüsü topraklarını imara açma, Trakya’daki, Marmara’daki tarım arazilerine organize sanayi kurma, çiftçiyi tarlasına küstürme yeter” ifadelerini kullandı.

Takip Edin

20,119BeğenenlerBeğen
9,264TakipçilerTakip Et
727TakipçilerTakip Et
843AboneAbone Ol
TRY - Türk Lirası
USD
18,6066
EUR
18,4980
GBP
21,1702
RUB
0,3029
CNY
2,5695
JPY
0,1270

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

error: İçerikler korunmaktadır!