SARIGÜL’DEN SUNGURLU T TİPİ CEZAEVİ ÖNÜNDE GENEL AF ÇAĞRISI

Sponsor

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül ve parti yöneticileri saat 14.00’de Sungurlu T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu önüne geldi.

Sungurlu T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu önüne gelen Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, tüm siyasi partilere seslenerek genel af çağrısında bulundu. Sarıgül, cezaevi önünden ‘Af et Türkiyem’ diye seslendi.

“TOPLUMSAL BARIŞ İÇİN AF”

Ülkemin dört bir köşesinde gittiğim yerlerde mahkum aileleri bana öyle şeyler anlattılar ki sessiz kalamazdım diyen Sarıgül, “Cezaevlerindeki kader mahkumlarından bana öyle sorunlar ulaştı ki susup oturamazdım. Bu nedenle 9 Nisan’da bir af çağrısında bulundum. O günden beridir, bu çağrıyı tekrarlıyorum. Bugün de bu amaçla Sungurlu Cezaevi önündeyim” dedi.

Sponsor

Yaptığım af çağrısının üç gerekçesi var diyen Genel Başkan Sarıgül, “Son yıllarda yaşanan ekonomik kriz, işsizlik, eşitsizlik, haksızlık, geçim sıkıntısı ve kutuplaşma nedeniyle toplum gergin, toplum huzursuz, Toplumsal barışa ihtiyacımız var. Cezaevleri doldu, taştı. Cezaevleri bırakın ıslah etmeyi en temel ihtiyaçları dahi karşılayamıyor. Yargılamaların hakkaniyete uygun olarak yapılmadığı konusunda şikâyetler arttı. Bu gerekçelerle, bugün buradan bütün siyasi partilere bir kez daha çağrıda bulunuyorum. Gelin hep birlikte bir af çıkaralım. Adı da “toplumsal barış” affı olsun. Devletimizin güçlü ve adil olduğunu, vicdanlı, şefkatli ve merhametli olduğunu gösterelim. Cezaevlerinden çıkacak insanlara da maddi manevi, psikolojik destek verelim, onlara sahip çıkalım. Suçlulara, intikam alınması gereken, insanlar, olarak değil, topluma kazandırılmaları gereken insanlar olarak bakmalıyız. Yaptıkları, hatalardan, ders çıkaran herkes ikinci bir şansı hak eder.

“TÜRKİYE’MİN VİCDANINA SESLENİYORUM“

Sarıgül açıklamasının devamında, “Affet Türkiye! Diyorum. Haksızlığa uğramışlar için affet. Anaların hasretini dindirmek için affet. Çocukları sevindirmek için affet. Özgürlük için, barış için affet. Geçmişi geride bırakmak için affet. Biz, ülkemizde, birlik beraberliğin artmasını, bir kardeşlik havasının esmesini istiyoruz. Yaptığım bu, toplumsal af çağrısının destek bulacağına inanıyorum” diye konuştu.

“VENEZUELA’YI BIRAK ANADOLU’YA BAK”

‘Tarım Bakanı Vahit Kirişçi’nin, Venezuela’da buğday üreteceğimize ilişkin açıklamasına cevap veren Sarıgül, “Sayın bakan daha önce de Afrika’ya göz dikmişti. Allah akıl, fikir versin. Gelen gideni aratır diye boşuna denmemiş, giden bakan ithalatçıydı, “Paramız var dışarıdan alıyoruz” diyordu. 120 Milyar dolar parayı, Rusya, Ukrayna, Kanada, ABD, çiftçisine yedirdi. Gelen bakan da “dışarıda üretiriz” diyor. Nedense gözleri hep dışarıda. 2 milyon çiftçi üretimi bırakmış, 5 milyon hektara yakın tarım arazisini kaybetmişiz. Venezuela’da buğday üreteceğiz. Venezuela’yı bırak Anadolu’ya bak sayın bakan. Konya’daki Tarım Enstitüsü topraklarını imara açma, Trakya’daki, Marmara’daki tarım arazilerine organize sanayi kurma, çiftçiyi tarlasına küstürme yeter” ifadelerini kullandı.

Sponsor
Önceki İçerik1,3 TONLUK KURBANLIK BOĞA “YİĞİT” GÖRÜCÜYE ÇIKTI
Sonraki İçerikYENİDEN REFAH PARTİSİ’NDE UZUNKAYA GÜVEN TAZELEDİ
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz