-0.6 C
Sungurlu
01/10/2023
Sungurlu HaberleriGündemSarıaltun Mezarı Başında Anıldı

Sarıaltun Mezarı Başında Anıldı

Sungurlu eski belediye başkanlarından İlhan Sarıaltun, ölümünün 10. yıl dönümünde mezarı başında anıldı.

- Google Reklamı -

Sungurlu eski belediye başkanlarından İlhan Sarıaltun, ölümünün 10. yıl dönümünde mezarı başında anıldı.

Sarıaltun’un Karşıyaka mezarlığındaki mezarı başına gelen CHP yönetimi sosyal mesafe kurallarına uyarak, Kuran-ı kerim okutarak dua ettiler. Daha sonra CHP’liler Sarıaltun’un mezarına çiçek bıraktılar. Ölümünün 10. yıl dönümünde İlhan Sarıaltun’un mezarına CHP İl başkanı Mehmet Tahtasız, CHP Merkez İlçe Başkanı Ulaş Tökgöz, İl Kadın Kolları Başkanı Kamile Anar, Çorum İl Genel Meclis üyesi Yıldız Bek, İlçe Başkanı Ali Erayhan ve partili gelerek dua ettiler.

CHP Çorum İl Başkanı Mehmet Tahtasız, “Hepimizin kalbinde derin sevgi ve muhabbet bırakan bir arkadaşımızdı ve abimizdi. İnsanları çok seven hiç bir dil, din, ırk ayrımı yapmadan çoluk çocuk demeden, genç ihtiyar ayırt etmeden herkese hizmet ediyordu. Bu sevgisi yıllardır sürecektir. Bizlere de böylesine unutulmayan hizmetler etmek nasip olur inşallah. İlhan başkanımızdan aldığımız bu bayrağı bizler daha yukarıya taşımak için çalışacağız. Emeğin en yüce değer olduğunu bilen İlhan abimize Allah’tan rahmet diliyorum. Mekanı Cennet olsun, yattığı yer nur olsun” dedi.
CHP Sungurlu İlçe Başkanı Ali Erayhan ise İlhan Sarıaltun’un gerek kişiliği gerekse yaptığı hizmetleri ile ilçede unutulmayan bir belediye başkanı olduğunu söyledi.
İlhan Sarıaltun’un ilçede herkes tarafından sevildiğini ifade eden Erayhan, “İlhan Sarıaltun, Sungurlu için bir değer. Belediye başkanı olduğu dönemde yaptığı hizmetlerden çok kişiliği ve herkesi kucaklaması ile unutulmuyor. Allah’tan rahmet diliyorum. Nur içinde yatsın, mekanı cennet olsun.” dedi.

TRY - Türk Lirası
USD
27,4131
EUR
29,0207
GBP
33,4358
RUB
0,2797
CNY
3,7582
JPY
0,1835

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu