-0.6 C
Sungurlu
04/06/2023
Sungurlu HaberleriTeknolojiBilgisayarSANAL ORTAMDA TÜRK BAYRAĞINA SALDIRI GLOBAL GÜNDEM OLDU

SANAL ORTAMDA TÜRK BAYRAĞINA SALDIRI GLOBAL GÜNDEM OLDU

- Google Reklamı -

İnternet tarihindeki en büyük organizasyonlardan biri olan Reddit, Place’de dün Türk bayrağına 200 bin kişinin izlediği Xqc isimli Kanadalı yayıncı saldırdı. Türk bayrağını Reddit’e çizen Elraen ise 120 bin kişi ile bayrağı koruması global gündem oldu.

İnternetin ana sayfası olarak bilinen Reddit, platforma üye olan herkesin katılabildiği r/place etkinliğini geri getirdi. Yüz binlerce kullanıcının beş dakikalık aralıklarla tek bir piksel ekleyebildiği dev proje internetin gündemine oturdu.

Türkiye’deki kullanıcıların da birçok eser bıraktığı devasa tablo birbirinden ilginç portre ve tasarımlara ev sahipliği yapıyor.

İnternet tarihindeki en büyük organizasyonlardan biri olan Reddit, Place'de dün Türk bayrağına 200 bin kişinin izlediği Xqc isimli Kanadalı yayıncı saldırdı. Türk bayrağını Reddit’e çizen Elraen ise 120 bin kişi ile bayrağı koruması global gündem oldu. | Sungurlu Haberleri
- Advertisement -

Kullanıcıların organize olarak 5 dakikalık aralıklarla tablo üzerine bir piksel ekleyebiliyor. Birçok yazılımcı github platformu üzerinden açtığı bağlantılar ile kullanıcıların otomatik katkıda bulunmasını sağlıyor. Önceden hazırlanan tasarımlara katkı sağlamak için kullanıcıların tek bir bağlantıya tıklaması yetiyor.

Kullanıcıların belli bir düzen içerisinde oluşturduğu tasarımlara her gün yenileri ekleniyor. Subreddit adı verilen alt gruplar ise anlaşma yaparak birbirlerinin tasarımlarını koruyor. 

Twitch yayıncısı ve içerik üreticisi Elraenn de r/place üzerindeki eserlerin korunmasını istemiş ve takipçilerinden diğer tasarımlara zarar vermemesini rica etmişti.

[td_block_social_counter custom_title="Takip Edin" facebook="sungurlutelevizyonu" twitter="sungurlu_tv" youtube="channel/UC9UZAQXAsc2Nt7fu0E2B6XQ" instagram="sungurlu_tv" open_in_new_window="y" social_rel="" manual_count_instagram="10683" manual_count_facebook="20356"]
TRY - Türk Lirası
USD
20,9609
EUR
22,4818
GBP
26,0974
RUB
0,2594
CNY
2,9585
JPY
0,1498

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu