SANAL ORTAMDA TÜRK BAYRAĞINA SALDIRI GLOBAL GÜNDEM OLDU

Sponsor

İnternet tarihindeki en büyük organizasyonlardan biri olan Reddit, Place’de dün Türk bayrağına 200 bin kişinin izlediği Xqc isimli Kanadalı yayıncı saldırdı. Türk bayrağını Reddit’e çizen Elraen ise 120 bin kişi ile bayrağı koruması global gündem oldu.

İnternetin ana sayfası olarak bilinen Reddit, platforma üye olan herkesin katılabildiği r/place etkinliğini geri getirdi. Yüz binlerce kullanıcının beş dakikalık aralıklarla tek bir piksel ekleyebildiği dev proje internetin gündemine oturdu.

Türkiye’deki kullanıcıların da birçok eser bıraktığı devasa tablo birbirinden ilginç portre ve tasarımlara ev sahipliği yapıyor.

Sponsor
İnternet tarihindeki en büyük organizasyonlardan biri olan Reddit, Place'de dün Türk bayrağına 200 bin kişinin izlediği Xqc isimli Kanadalı yayıncı saldırdı. Türk bayrağını Reddit’e çizen Elraen ise 120 bin kişi ile bayrağı koruması global gündem oldu. | Sungurlu Haber

Kullanıcıların organize olarak 5 dakikalık aralıklarla tablo üzerine bir piksel ekleyebiliyor. Birçok yazılımcı github platformu üzerinden açtığı bağlantılar ile kullanıcıların otomatik katkıda bulunmasını sağlıyor. Önceden hazırlanan tasarımlara katkı sağlamak için kullanıcıların tek bir bağlantıya tıklaması yetiyor.

Kullanıcıların belli bir düzen içerisinde oluşturduğu tasarımlara her gün yenileri ekleniyor. Subreddit adı verilen alt gruplar ise anlaşma yaparak birbirlerinin tasarımlarını koruyor. 

Twitch yayıncısı ve içerik üreticisi Elraenn de r/place üzerindeki eserlerin korunmasını istemiş ve takipçilerinden diğer tasarımlara zarar vermemesini rica etmişti.

Sponsor
Önceki İçerikBAŞKAN ŞAHİNER, ŞEHRİN TAKIMI ÇORUM FK’YA SAHİP ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR
Sonraki İçerikYÜZLERCE KAYIP EŞYA SAHİPLERİNİ BEKLİYOR
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz